ÇUKUROVA'YA ATATÜRK KADIN YAŞAM KÖYÜ

                                                                                                                                             5 MART 2017

 

ÇUKUROVA'YA ATATÜRK KADIN YAŞAM KÖYÜ

ATATÜRK KADIN YAŞAM KÖYÜ AÇILIYOR

 

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, her cuma günü yaptığı Halk Günleri'ne ara vermeden devam ediyor. Göreve geldiği günden bugüne her cuma saat 14.00'te Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi'nde halkla buluşan Başkan Soner Çetin, yine bu hafta vatandaşların taleplerini ve sorunlarını dinledi, anında çözüm getirdiği sorunlara duyarlılığıyla takdir topladı. Çetin, bu haftaki Halk Günü'nde bir de müjde verdi. Uzun zamandır beklenen Kadın Yaşam Köyü'nün proje aşamasının tamamlandığını ve yakın zamanda Adana'ya kazandıracaklarını açıklayan Çetin, "Yurt mahallesine komplike bir yaşam köyü yapacağız. Adı da Atatürk Kadın Yaşam Köyü olacak" dedi.

 

ADANA (          ) - Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova Belediyesi'nin klasiği haline gelen Halk Günü'nde vatandaşlarla buluştu. Her cuma saat 14.00'te Orhan Kemal Kültür Merkezi'nde başkan yardımcıları ve müdürlerle halkın karşısına çıkan Başkan Soner Çetin, Halk Günü'nü vatandaşların alkışları eşliğinde başlattı. Olağan belediyecilik hizmetlerinin aksamadan ve hız kesmeden devam ettiğini aktaran Çetin, "Biz halkımızla, halkla iç içe sosyal belediyecilik yapıyoruz. Her gün halkın içinde, halkla kucaklaşıyoruz. Her hafta salı açılış, her perşembe temel atma, her cuma ise halk günü yapıyoruz. Biz halk için varız" dedi.

 

ATATÜRK KADIN YAŞAM KÖYÜ

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Halk Günü'nde uzun zamandır beklenen Kadın Yaşam Köyü projesinin müjdesini de verdi. Koruma tedbirleri alınmış, boşanma işlemleri tamamlanmış kadınların sosyal yaşama kazandırılması amacıyla, Yurt mahallesine Kadın Danışma ve Dayanışma Evi kuracaklarını açıklayan Çetin, "Bu kapsamda Yurt mahallesine çok kapsamlı bir Toplum Merkezi inşa edeceğiz. Burada, aşçılıktan kuaförlüğe birçok alanda eğitimler olacak. Kadınlarımızın iş bulmalarına, toplumsal yaşama kazandırılmalarına destek olacağız. Bu merkezde kadınların el emeği ürünlerini satabileceği tanzim satış mağazası ve çocuklarının kalabileceği bir kreş de olacak. Bu komplike merkezine bir de, Etüt Merkezi ve Kütüphane de yapacağız. Hiç kütüphanesi olmayan Çukurova'mıza ilki Kadın Yaşam Köyü'nde olmak üzere, 3 kütüphane birden yapacağız. Kadın Yaşam Köyü'müzün adı da belli. Bu tesise Atatürk Kadın Yaşam Köyü adını vereceğiz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Güncel Haberler
3. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali Kasım’da  (9.10.2018)
Başkan Çetin Mevlana’yla seslendi:  (7.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLDUK  (5.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN ABLASI İÇİN MEVLİT OKUTTU  (4.10.2018)
BAŞKAN SONER ÇETİN'İN ACI GÜNÜ  (1.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: DÜNYA ÇOCUKLAR GÜLDÜKÇE GÜZEL  (25.9.2018)
Tiyotro içeriği için tıklayınız...  (25.9.2018)
YENİ ÖDEME NOKTASI  (18.9.2018)
ANKETLERDEN YİNE SONER ÇETİN ÇIKTI  (18.9.2018)
BAŞKAN ÇETİN ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİYLE ÇÖP TOPLADI  (16.9.2018)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ