ÇETİN HALK GÜNÜ'NDE KONUŞTU


"İFTAR ÇADIRI GELENEĞİMİZ SÜRECEK"

"YAZ BOYU ETKİNLİKLERİMİZ BİTMEYECEK"

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, her hafta düzenli olarak düzenlediği Halk Günü'nde vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Her cuma saat 14.00'te Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi'nde Halk Günü yapan Başkan Çetin, vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi, yaz döneminde gerçekleştirecekleri etkinliklerle ilgili halkı bilgilendirdi. Ramazan ayının huzur ve barış getirmesini dileyen Çetin, her sene olduğu gibi, bu sene de Çukurova'da iftar çadırları kuracaklarını ifade etti. Çetin, "İftar çadırı geleneğimiz devam edecek. 29 Mayıs Pazartesi günü Belediye Evleri Mahallesi'nde iftar soframızı kurmaya başlayacağız ve Ramazan boyunca her mahallemizde iftar çadırımız olacak" dedi.

ADANA (         ) - Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, her cuma saat 14.00'te Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlediği Halk Günleri'ne aralıksız devam ediyor. Geçtiğimiz cuma günü Halk Günü'nde halkla buluşan Başkan Soner Çetin, vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinlediği Halk Günü'nde yakın dönemdeki etkinlikleri de halkla paylaştı.

Ramazan ayının  huzur ve barış getirmesini dileyen Çetin, her sene olduğu gibi bu sene de Çukurova'da iftar çadırları kuracaklarını ifade etti. Çetin, "Çukurova'da iftar çadırı geleneğimiz devam edecek. 29 Mayıs Pazartesi günü Belediye Evleri Mahallesi'nde iftar soframızı kurmaya başlayacağız ve Ramazan boyunca her mahallemizde iftar çadırımız olacak. Biliyorsunuz, ekonomik sorun toplumun kanayan yarası. Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği; komşusu açken tok yatan bizden değildir. Bu eksende Gıda Bankamız, Giysi Toplama Kutularımız ve ev eşyası yardımlarımızla sosyal belediyecilik görevimizi yerine getiriyoruz. Bu Ramazan süresince, iftar çadırının yanı sıra, gıda kolisi de dağıtacağız. Etrafında ihtiyaç sahibi olduğunu düşündüğünüz komşularınız, tanıdıklarınız varsa, hemşehrilerimizi bize yönlendirebilirsiniz" bilgisini verdi.

"YAZ ETKİNLİKLERİMİZ BAŞLIYOR"

Çukurova halkına verdiği sözleri yerine getirmek için gece gündüz çalıştıklarını aktaran Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yaz boyunca etkinlikler gerçekleştireceklerini söyledi. Çetin, "Belediyemiz etkinlikleri yaz geldi diye bitmiyor. Çocuklarımız yüzme öğrensin diye yüzme kursu kayıtlarımız 5 Haziran Pazartesi günü başlıyor. İlk ve tek engelli yüzme havuzumuz faaliyete geçiyor. 1 Haziran Perşembe günü Türkan Saylan Spor Tesisleri'nde Yaz Futbol Okulumuz açılıyor. Malzeme dağıtımı da gerçekleştireceğimiz bu okulda eğitim gören gençlerimiz çeşitli tesislerde Çukurova Belediyespor ve başka kulüplerde futbol hayatlarına devam ediyor" dedi.

3 Haziran Cumartesi günü saat 20.00'de Nazım Hikmet'i Anma Etkinliğine ise tüm halkı davet eden Çetin, "O gün konuklarımız Yetkin Dikinciler, Senem Demirci, İklim Tamkan olacak. Bu muhteşem etkinlik için Orhan Kemal Kültür Merkezi'nde buluşalım" diye konuştu.

Güncel Haberler
3. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali Kasım’da  (9.10.2018)
Başkan Çetin Mevlana’yla seslendi:  (7.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLDUK  (5.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN ABLASI İÇİN MEVLİT OKUTTU  (4.10.2018)
BAŞKAN SONER ÇETİN'İN ACI GÜNÜ  (1.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: DÜNYA ÇOCUKLAR GÜLDÜKÇE GÜZEL  (25.9.2018)
Tiyotro içeriği için tıklayınız...  (25.9.2018)
YENİ ÖDEME NOKTASI  (18.9.2018)
ANKETLERDEN YİNE SONER ÇETİN ÇIKTI  (18.9.2018)
BAŞKAN ÇETİN ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİYLE ÇÖP TOPLADI  (16.9.2018)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ