ADANA’YA BÜLENT ECEVİT SANAT PARKI

BÜLENT ECEVİT’İN ADINI YAŞATMAK BİZİM İÇİN ONURDUR”

 Türk siyasetine damga vurmuş Bülent Ecevit’in adı, Adana’nın Çukurova ilçesinde yapılacak sanat parkına veriliyor. Halkın gönlünde “Karaoğlan” lakabıyla taht kurmuş Ecevit’in adını sonsuza kadar yaşatacak olan Bülent Ecevit Parkı'nda "Karaoğlan"la özdeşleşen barışın ve özgürlüğün simgesi güvercin figürleri, piyano şeklinde bir kütüphane, Mustafa Kemal Atatürk ve Bülent Ecevit’in heykeli yer alacak. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin,” Bülent Ecevit’in adını yaşatmak bizim için onurdur. O’nun düşünceleri, felsefesi, halkçılığı ve her zaman ezilenden yana duruşu hep yolumuzu aydınlatacak” dedi.

BÜLENT ECEVİT SANAT PARKININ TEMELİ ATILDI

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Güzelyalı mahallesinde vatandaşların katılımı ile Bülent Ecevit Sanat Parkı’nın temelini attı. Törene CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, CHP Pozantı İlçe Başkanı Şenol Eroğlu, muhtarlar, meclis üyeleri, çok sayıda partili ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Tören alanında mahalle halkının ilgisi ve coşkusuyla karşılanan Başkan Çetin, vatandaşın tek tek elini sıkarak selamlaştı. Törende konuşan CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, “Bülent Ecevit ismini Çukurova’da yaşatacak olan Belediye Başkanımız Soner Çetin’i kutluyorum. Bu çok önemli bir proje. Toprak işleyenin su kullananın olsun, halklar özgür olsun” diyen Karaoğlan’ı saygıyla anıyoruz” dedi.

“ADINA YAKIŞIR BİR PARK OLACAK”

Bülent Ecevit Sanat Parkı’nın Karaoğlan’ın adına yakışır bir park olacağını vurgulayan Çetin, “Yılmadan barış isteyen, dürüstlüğü ve ahlakı ile yüreklerde yer etmiş büyük devlet adamı Bülent Ecevit'in sanatçı yönünü de bilmeyen yok. O şair, mükemmel bir eş, sosyal demokrat, politikacı, başbakan, ama önce insandı. Biz Çukurova Belediyesi olarak, Bülent Ecevit'in adını verdiğimiz parkımızın bugün temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. Ecevit, masmavi diyarlarda huzur içinde yatsın. Onun adı Çukurova’nın en güzel yerinde bu parkta yaşayacak. O’nun adını yaşatmak bizim için onurdur. O’nun düşünceleri, felsefesi, halkçılığı ve her zaman ezilenden yana duruşu hep yolumuzu aydınlatacak” dedi.

PARKTA RESİM VE MÜZİK ATÖLYESİ

Törende  konuşması sık sık alkışlarla kesilen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin,  Adana’ya büyük değer katacak Bülent Ecevit Sanat Parkı’yla ilgili vatandaşları bilgilendirdi. Çetin, “Parkımızda halkın hem dinlenip hem kitap okuyabileceği piyano şeklinde bir kütüphane olacak.  Gençlerimizin özgürce enstrümanlarını çalabileceği ve bizden eğitim anlamında destek alacakları müzik atölyesi, yine gençlerimizin bu tablo gibi parkımızdan ilham alarak fırçalarını konuşturacakları resim atölyesi olacak. Burası gönüllülerle yetenekli ellerin buluşma noktası olacak. Dönem dönem okullarımızın katkılarıyla da yetenekli gençlerimiz burada bize ev sahipliği yapıp minik konserler verecek ve sergilerini yapacaklar” bilgisini verdi.

BARIŞ GÜVERCİNİ, BÜLENT ECEVİT VE ATATÜRK HEYKELİ

Parkın girişinde barışın ve özgürlüğün simgesi güvercin figürlerinin olduğu bir kapı olacağını ve Bülent Ecevit ile Atatürk heykeli bulunacağını söyleyen Çetin, “Parkımızdaki bütün yollar bizi bu iki büyük lidere götürecektir. Parkımızın kalbi olan bu anıtlara ulaşmak için sanatı, hoşgörüyü soluyup tüm renklerimizi temsil eden gökkuşağı yolundan geçmek gerekecek. Bu yolumuz bizi Atatürk’ün 10 ilkesine kavuşturacaktır. Bu meydanda iki liderin de ilkeleri işaret ettiğini göreceğiz” şeklinde konuştu.

Güncel Haberler
ÇUKUROVA'DA 'ŞANSLI' HALK GÜNÜ  (11.7.2018)
ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARINA HER ALANDA SAHİP ÇIKMALIYIZ  (11.7.2018)
FABRİKA GİBİ MESLEK KURSLARI  (5.7.2018)
BAŞKAN ÇETİN MUHTARLARLA TOPLANDI  (3.7.2018)
ÇETİN KLAVYE BAŞINDA 2 SAAT SORULARI YANITLADI  (2.7.2018)
SONER AMCALARINDAN ÇOCUKLARA MÜJDE  (2.7.2018)
ÇUKUROVA’DA FUTBOL YAZ OKULU BAŞLADI  (25.6.2018)
SONER ÇETİN SOSYAL MEDYADA SORULARI YANITLIYOR  (21.6.2018)
BAŞKAN SONER ÇETİN YAVRU KÖPEĞE EZİYETE İSYAN ETTİ  (18.6.2018)
“ÇAĞIMIZIN VEBASI UYUŞTURUCU İÇİN TOPYEKÜN MÜCADELE EDİYORUZ”  (12.6.2018)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ