BAŞKAN ÇETİN'DEN SOKAKTAKİ CANLARA YARDIM ELİ

“ÇUKUROVA İÇİNDEKİ TÜM CANLILARLA GÜZEL”

Sosyal belediyecilik misyonuyla yola çıkan ve hayatı paylaşmak adına, yaşamın her alanında birlik ve beraberlik paydasında buluşmak anlayışıyla hizmet etmeye devam eden Çukurova Belediyesi, can dostlara yönelik hizmetleri ile de hayvan severlerin takdirini kazanıyor. Sokak hayvanlarına yönelik hizmetlerine bir yenisi daha ekleyen Çukurova Belediyesi, kedilere mama dağıtmaya başladı. Hayvanseverlerden gelen talepler doğrultusunda her ay kedilere düzenli olarak mama dağıtacaklarını ifade eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Sokaktaki dostlarımızı da canımızın bir parçası sayıyoruz. Çünkü biliyoruz ki, Çukurova içindeki tüm canlılarla güzel” dedi.

KEDİLERE HER AY MAMA YARDIMI

Barınma Merkezi ve Kedi Evi ile sokakta yaşayan kedi ve köpeklere kucak açan, parklara otomatik suluklar yerleştiren Çukurova Belediyesi kedilere özel olarak hazırlattığı mama paketlerini hayvanseverlere dağıttı. Sokak hayvanlarını kendi olanakları ile beslemeye çalışan vatandaşları tespit eden Çukurova Belediyesi, hayvanseverleri mama dağıtımı için Çukurova Belediyesi’ne davet etti ve hayvanseverlere Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in de katıldığı bir törenle kedi mamaları dağıtıldı. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Başkanı Nesrin Çıtırık ve Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım’ın da katıldığı mama yardımı töreninde Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, her ayın 21’inde kedilere mama yardımında bulunma sözü verdi. Hayvanseverlerin alkışlarla teşekkür ettiği Çetin, “Sokaklarda çaresiz durumda gezen, aç ve susuz kalan, insanların desteğine muhtaç hayvanlara azıcık çare olduysak ne mutlu bize” dedi.

“ONLAR CANIMIZIN BİR PARÇASI”

Sokak hayvanlarına yönelik çalışmaların süreceği sözünü veren Belediye Başkanı Soner Çetin, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Çukurova’da nefes alıp veren her canlı için var gücümüzle çalışıyoruz. Sokaktaki dostlarımızı da canımızın bir parçası sayıyoruz. Çünkü biliyoruz ki, Çukurova içindeki tüm canlılarla güzel. Hayvanları seven insan huzuru sever, barışı sever. Yaşamın paydaşları olan hayvanlarla bir arada huzur içinde yaşamaya ve yeni yaşam alanları kurmaya devam edeceğiz. Can dostlarımız için el birliği ile huzuru sağlayacağız. Bu anlamda hem ekiplerimize, hem de hayvanlarımız adına duyarlılık gösteren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncel Haberler
ÇUKUROVA'DA 'ŞANSLI' HALK GÜNÜ  (11.7.2018)
ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARINA HER ALANDA SAHİP ÇIKMALIYIZ  (11.7.2018)
FABRİKA GİBİ MESLEK KURSLARI  (5.7.2018)
BAŞKAN ÇETİN MUHTARLARLA TOPLANDI  (3.7.2018)
ÇETİN KLAVYE BAŞINDA 2 SAAT SORULARI YANITLADI  (2.7.2018)
SONER AMCALARINDAN ÇOCUKLARA MÜJDE  (2.7.2018)
ÇUKUROVA’DA FUTBOL YAZ OKULU BAŞLADI  (25.6.2018)
SONER ÇETİN SOSYAL MEDYADA SORULARI YANITLIYOR  (21.6.2018)
BAŞKAN SONER ÇETİN YAVRU KÖPEĞE EZİYETE İSYAN ETTİ  (18.6.2018)
“ÇAĞIMIZIN VEBASI UYUŞTURUCU İÇİN TOPYEKÜN MÜCADELE EDİYORUZ”  (12.6.2018)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ