DABB’DAN KADINLARA SAĞLIKLI BESLENME EĞİTİMİ

DABB’DAN KADINLARA SAĞLIKLI BESLENME EĞİTİMİ

“365 GÜN KADINLARIN YANINDAYIZ”

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği, kadınlara Sağlıklı Yaşam ve Beslenme konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi. Kadınlara yönelik desteklerinin ve projelerinin devam edeceğini ifade eden Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Kadınlarımızın sadece 8 Mart’ta değil, 365 gün yanlarındayız” dedi.

KADINLARA BESLENME EĞİTİMİ VERİLDİ

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, kadınlara sunduğu desteklere ve projelere devam ediyor. Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği bünyesinde başarılı çalışmalara ve projelere imza atan Başkan Çetin, DABB bünyesinde kadınlara yönelik çalışmalar da yapıyor. Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği, City Hospital katkılarıyla kadınlara Sağlıklı Yaşam ve Beslenme konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi. Düzenlenen eğitim programına katılan kadınlar, Beslenme Uzmanı Duygu Bilgin’den sağlıklı beslenmenin unsurlarını öğrendiler. Tüketilen gıdaların besin değerleri, hazır gıdalar yerine evde yapılan gıdaların tüketilmesi gerektiği gibi konular hakkında bilgiler veren Bilgin’i kadınlar dikkatle dinledi. Eğitime katılan kadınlar gıda muhafaza ve beslenme konularında karşılaştıkları olumsuzlukları paylaştılar ve ne yapmaları gerektiği hakkında bilgiler aldı. Karşılıklı olarak soru cevap şeklinde devam eden eğitimin sonunda eğitime katılanlar, bu tür eğitimlerin devam etmesi temennilerini ileterek Belediye Başkanı Soner Çetin’e teşekkür ettiler.

“KADINLAR GÜLERSE TÜRKİYE GÜLER”

Kadınların sadece 8 Mart’ta değil 365 gün yanlarında olduklarını belirten Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Her alanda eğitimli ve becerikli kadın, geleceğin daha sağlam temeller üzerine oturtulmasında önemli bir güçtür. Yerel yöneticiler olarak bizler bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. DABB’da düzenlediğimiz kurslara katılan kadınların meslek sahibi olmalarının önünü açıyoruz. Bizler hizmet ederken kadınlarımızı unutmuyor ve her alanda sahip çıkıyoruz. Biz biliyoruz ki bir toplumda kadın mutluysa o toplum sağlıklı, mutlu ve huzurlu. Kadınlar gülerse, Türkiye güler” dedi.

 

 

 

 

 

 

Güncel Haberler
BAŞKAN ÇETİN: HEPİNİZ BİRER KAHRAMANSINIZ  (19.7.2018)
ÇUKUROVA'DA 'ŞANSLI' HALK GÜNÜ  (11.7.2018)
ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARINA HER ALANDA SAHİP ÇIKMALIYIZ  (11.7.2018)
FABRİKA GİBİ MESLEK KURSLARI  (5.7.2018)
BAŞKAN ÇETİN MUHTARLARLA TOPLANDI  (3.7.2018)
ÇETİN KLAVYE BAŞINDA 2 SAAT SORULARI YANITLADI  (2.7.2018)
SONER AMCALARINDAN ÇOCUKLARA MÜJDE  (2.7.2018)
ÇUKUROVA’DA FUTBOL YAZ OKULU BAŞLADI  (25.6.2018)
SONER ÇETİN SOSYAL MEDYADA SORULARI YANITLIYOR  (21.6.2018)
BAŞKAN SONER ÇETİN YAVRU KÖPEĞE EZİYETE İSYAN ETTİ  (18.6.2018)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ