DABB’DAN KADINLARA SAĞLIKLI BESLENME EĞİTİMİ

DABB’DAN KADINLARA SAĞLIKLI BESLENME EĞİTİMİ

“365 GÜN KADINLARIN YANINDAYIZ”

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği, kadınlara Sağlıklı Yaşam ve Beslenme konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi. Kadınlara yönelik desteklerinin ve projelerinin devam edeceğini ifade eden Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Kadınlarımızın sadece 8 Mart’ta değil, 365 gün yanlarındayız” dedi.

KADINLARA BESLENME EĞİTİMİ VERİLDİ

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, kadınlara sunduğu desteklere ve projelere devam ediyor. Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği bünyesinde başarılı çalışmalara ve projelere imza atan Başkan Çetin, DABB bünyesinde kadınlara yönelik çalışmalar da yapıyor. Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği, City Hospital katkılarıyla kadınlara Sağlıklı Yaşam ve Beslenme konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi. Düzenlenen eğitim programına katılan kadınlar, Beslenme Uzmanı Duygu Bilgin’den sağlıklı beslenmenin unsurlarını öğrendiler. Tüketilen gıdaların besin değerleri, hazır gıdalar yerine evde yapılan gıdaların tüketilmesi gerektiği gibi konular hakkında bilgiler veren Bilgin’i kadınlar dikkatle dinledi. Eğitime katılan kadınlar gıda muhafaza ve beslenme konularında karşılaştıkları olumsuzlukları paylaştılar ve ne yapmaları gerektiği hakkında bilgiler aldı. Karşılıklı olarak soru cevap şeklinde devam eden eğitimin sonunda eğitime katılanlar, bu tür eğitimlerin devam etmesi temennilerini ileterek Belediye Başkanı Soner Çetin’e teşekkür ettiler.

“KADINLAR GÜLERSE TÜRKİYE GÜLER”

Kadınların sadece 8 Mart’ta değil 365 gün yanlarında olduklarını belirten Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Her alanda eğitimli ve becerikli kadın, geleceğin daha sağlam temeller üzerine oturtulmasında önemli bir güçtür. Yerel yöneticiler olarak bizler bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. DABB’da düzenlediğimiz kurslara katılan kadınların meslek sahibi olmalarının önünü açıyoruz. Bizler hizmet ederken kadınlarımızı unutmuyor ve her alanda sahip çıkıyoruz. Biz biliyoruz ki bir toplumda kadın mutluysa o toplum sağlıklı, mutlu ve huzurlu. Kadınlar gülerse, Türkiye güler” dedi.

 

 

 

 

 

 

Güncel Haberler
‘NARKO ADANA ELÇİ’ PROJESİYLE UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇILDI  (18.1.2018)
“ÇEVRE DOSTU BELEDİYE” ÇALIŞIYOR  (17.1.2018)
BAŞKAN ÇETİN MAHALLELERDE 3. TURA BAŞLADI  (16.1.2018)
ÇUKUROVA’DAN TARİHİ HALK ARENASI  (15.1.2018)
SONER ÇETİN’DEN MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE YARDIM ELİ  (11.1.2018)
BAŞKAN ÇETİN’DEN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI  (10.1.2018)
ÇUKUROVA BELEDİYESİ TÜYAP’TA  (9.1.2018)
HALK ARENASI YİNE ÇUKUROVA’DA  (8.1.2018)
ÇETİN: HALKIN GÖNÜLLÜ ELÇİLİĞİNİ YAPIYORUZ  (7.1.2018)
BAŞKAN ÇETİN’DEN 5 OCAK MESAJI  (4.1.2018)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ