HALK GÜNÜ'NE GELEN VATANDAŞA NUTUK ARMAĞANI

                                                                                                                                 12 ŞUBAT 2017

 

HALK GÜNÜ'NE GELEN VATANDAŞA NUTUK ARMAĞANI

 

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Halk Günü'ne katılan vatandaşlara Nutuk armağan etti. Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş tarihinin belgesi niteliğindeki eseri Nutuk'un önemine dikkat çeken Çetin, vatandaşlarla hizmet ve projelerini paylaştı. Rutin belediyecilik hizmetlerinin dışında Çukurova'da kültür, sanat ve festivaller alanındaki etkinliklerin hız kesmeden devam ettiğini belirten Çetin, "Adana, Çukurova Belediyesi ile kültür ve sanata doyuyor" dedi.

 

ADANA (       ) - Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova Belediyesi'nin klasiği haline gelen Halk Günü'nde vatandaşlarla buluştu. Her cuma saat 14.00'te Orhan Kemal Kültür Merkezi'nde başkan yardımcıları ve müdürlerle halkın karşısına çıkan Başkan Soner Çetin, Halk Günü'nü vatandaşların alkışları eşliğinde başlattı.
Belediye çalışanlarına ve halka dağıtılmak üzere Nutuk bastırdıklarını ve ilk olarak meclis üyelerine Nutuk dağıttıklarını aktaran Soner Çetin, Halk Günü'ne katılan vatandaşlara da Nutuk armağan etti. Nutuk alan vatandaşların ellerini kaldırmalarını isteyen Çetin, "Anadolu insanının verdiği bağımsızlık mücadelesini, bu büyük mücadelenin hangi koşullar altında verildiğini anlatan bu önemli eseri hepimiz tekrar tekrar okumalıyız" dedi. Halk Günü'ne katılan vatandaşlar Başkan Çetin'e, "Bu en güzel hediye" diyerek teşekkürlerini dile getirdi.

 

ADANA KÜLTÜR VE SANATA DOYUYOR

Rutin belediyecilik hizmetlerinin aksamadan ve hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, "Adana kültür, sanat ve festivaller kenti. Çukurova da sanata ve kültüre doyuyor" dedi. 2'nci Orhan Kemal Edebiyat Festivali'nin hazırlıklarının yoğun bir şekilde devam ettiğini ve muhteşem bir festival hazırlığı içerisinde olduklarını söyleyen Çetin, 17-18 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek 2'nci Orhan Kemal Edebiyat Festivaline tüm halkı davet etti. Her Ayın 19'unda Saat 19'da etkinliğinin bu ayki konuklarını da vatandaşlarla paylaşan Çetin, "Her ay Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Cumhuriyet değerlerini anıyoruz. Bu ayki etkinliğimiz Halk Tv'de canlı yayınlanacak. Gürkan Hacır ile Erol Mütercimler bu ayki konuğumuz olarak, 19 Şubat saat 11.00'de bizimle olacak. O gün salonumuza gelen vatandaşlarımıza yine Nutuk dağıtacağız. Tüm halkımızı bekliyorum" diye konuştu.

 

Güncel Haberler
3. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali Kasım’da  (9.10.2018)
Başkan Çetin Mevlana’yla seslendi:  (7.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLDUK  (5.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN ABLASI İÇİN MEVLİT OKUTTU  (4.10.2018)
BAŞKAN SONER ÇETİN'İN ACI GÜNÜ  (1.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: DÜNYA ÇOCUKLAR GÜLDÜKÇE GÜZEL  (25.9.2018)
Tiyotro içeriği için tıklayınız...  (25.9.2018)
YENİ ÖDEME NOKTASI  (18.9.2018)
ANKETLERDEN YİNE SONER ÇETİN ÇIKTI  (18.9.2018)
BAŞKAN ÇETİN ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİYLE ÇÖP TOPLADI  (16.9.2018)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ