CAM’IN GERİ DÖNÜŞÜMÜ ÇUKUROVALILARA ANLATILACAK

CAM’IN GERİ DÖNÜŞÜMÜ ÇUKUROVALILARA ANLATILACAK

Şişecam, geri dönüşümde farkındalığı artırmak amacıyla 'Cam Yeniden Cam' projesi kapsamında Çukurova Belediyesi işbirliğiyle 'Cam'ın Dünyası' etkinliğin gerçekleştirecek. 11 Aralık Pazar günü M1 Adana Alışveriş Merkezinde gerçekleştirilecek Dünya Aktivitesiyle camın geri dönüşüm serüveni Çukurovalılara anlatılacak.

CAM’IN DÜNYASI ETKİNLİĞİ ÇUKUROVA’DA

Üretimin her aşamasında “sürdürülebilirlik” ilkesine büyük önem veren Şişecam, geri dönüşümde farkındalığı artırmayı hedefleyen ‘Cam Yeniden Cam’ projesini Türkiye’nin her köşesine yaymak üzere çalışmalarına hızla devam ediyor.  Şişecam, Cam Yeniden Cam projesi kapsamında Çukurova Belediyesi işbirliğiyle 11 Aralık Pazar günü ‘Cam’ın Dünyası’ adlı eğlenceli ve eğitici bir etkinlik gerçekleştirecek.  M1 Alışveriş merkezinde gerçekleşecek etkinlikte katılımcılar, Şişecam Cam Ambalaj tarafından kurulan “Cam’ın Dünyası” aktivite alanındaki cam kumbarasına, toplamış oldukları cam şişeleri atacak. Etkinlikle çok sayıda cam şişenin geri dönüşüme kazandırılması hedefleniyor. Ayrıca cam şişe atıklarını kumbaraya atan katılımcılar, geri dönüşüm süreci sonucunda cam şişelerin yeniden nasıl hayat bulduğunu öğrenecek. Etkinlikte cam ürünlerin geri dönüşüme kazandırıldığı uygulamalı olarak katılımcılara gösterilirken, bu konuda bilgilendirme de yapılacak.

“ÇEVRECİ HALKIMIZI BEKLİYORUZ”

Çukurovalıların çevre konusunda büyük hassasiyeti olduğunu vurgulayan Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Cam Yeniden Cam etkinliğine Çukurovalıların büyük ilgi göstereceğini düşünüyorum. Bu anlamlı etkinlikle çevreci Çukurovalı hemşehrilerimiz toplamış oldukları cam şişeleri geri dönüşüme kazandıracak. Tüm Çukurova halkımızı bu güzel etkinliğe bekliyoruz” dedi.

Güncel Haberler
SONER ÇETİN SOSYAL MEDYADA SORULARI YANITLIYOR  (21.6.2018)
BAŞKAN SONER ÇETİN YAVRU KÖPEĞE EZİYETE İSYAN ETTİ  (18.6.2018)
“ÇAĞIMIZIN VEBASI UYUŞTURUCU İÇİN TOPYEKÜN MÜCADELE EDİYORUZ”  (12.6.2018)
ÇUKUROVA’DA FUTBOL YAZ OKULU AÇILDI  (8.6.2018)
ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NDE KUŞ EVİ ETKİNLİĞİ  (7.6.2018)
ÇEVRECİ MİNİKLER ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU  (3.6.2018)
BAŞKAN ÇETİN: ÇOCUKLARIMIZI SPORA TEŞVİK EDİYORUZ  (1.6.2018)
ÇUKUROVA BELEDİYESİ'NDEN VERGİ BORCU UYARISI  (1.6.2018)
“DUMLUPINAR’A SAHİP ÇIKMAK BOYNUMUZUN BORCU”  (29.5.2018)
ATATÜRK KADIN YAŞAM KÖYÜ FABRİKA GİBİ  (29.5.2018)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ