CAM’IN GERİ DÖNÜŞÜMÜ ÇUKUROVALILARA ANLATILACAK

CAM’IN GERİ DÖNÜŞÜMÜ ÇUKUROVALILARA ANLATILACAK

Şişecam, geri dönüşümde farkındalığı artırmak amacıyla 'Cam Yeniden Cam' projesi kapsamında Çukurova Belediyesi işbirliğiyle 'Cam'ın Dünyası' etkinliğin gerçekleştirecek. 11 Aralık Pazar günü M1 Adana Alışveriş Merkezinde gerçekleştirilecek Dünya Aktivitesiyle camın geri dönüşüm serüveni Çukurovalılara anlatılacak.

CAM’IN DÜNYASI ETKİNLİĞİ ÇUKUROVA’DA

Üretimin her aşamasında “sürdürülebilirlik” ilkesine büyük önem veren Şişecam, geri dönüşümde farkındalığı artırmayı hedefleyen ‘Cam Yeniden Cam’ projesini Türkiye’nin her köşesine yaymak üzere çalışmalarına hızla devam ediyor.  Şişecam, Cam Yeniden Cam projesi kapsamında Çukurova Belediyesi işbirliğiyle 11 Aralık Pazar günü ‘Cam’ın Dünyası’ adlı eğlenceli ve eğitici bir etkinlik gerçekleştirecek.  M1 Alışveriş merkezinde gerçekleşecek etkinlikte katılımcılar, Şişecam Cam Ambalaj tarafından kurulan “Cam’ın Dünyası” aktivite alanındaki cam kumbarasına, toplamış oldukları cam şişeleri atacak. Etkinlikle çok sayıda cam şişenin geri dönüşüme kazandırılması hedefleniyor. Ayrıca cam şişe atıklarını kumbaraya atan katılımcılar, geri dönüşüm süreci sonucunda cam şişelerin yeniden nasıl hayat bulduğunu öğrenecek. Etkinlikte cam ürünlerin geri dönüşüme kazandırıldığı uygulamalı olarak katılımcılara gösterilirken, bu konuda bilgilendirme de yapılacak.

“ÇEVRECİ HALKIMIZI BEKLİYORUZ”

Çukurovalıların çevre konusunda büyük hassasiyeti olduğunu vurgulayan Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Cam Yeniden Cam etkinliğine Çukurovalıların büyük ilgi göstereceğini düşünüyorum. Bu anlamlı etkinlikle çevreci Çukurovalı hemşehrilerimiz toplamış oldukları cam şişeleri geri dönüşüme kazandıracak. Tüm Çukurova halkımızı bu güzel etkinliğe bekliyoruz” dedi.

Güncel Haberler
YENİ ÖDEME NOKTASI  (18.9.2018)
BAŞKAN ÇETİN ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİYLE ÇÖP TOPLADI  (16.9.2018)
YILMAZ GÜNEY’E ÇUKUROVA’DA MUHTEŞEM ANMA  (11.9.2018)
ÇETİN: ENGELLERİ SEVGİ İLE AŞIYORUZ  (4.9.2018)
BAŞKAN SONER ÇETİN ZABITA HAFTASINI KUTLADI  (4.9.2018)
ZAFER BAYRAMI TENİS TURNUVASI ÖDÜL TÖRENİ  (3.9.2018)
BAŞKAN ÇETİN’DEN TÜRK KIZILAY’INA KURBAN BAĞIŞI  (13.8.2018)
BAŞKAN ÇETİN: BİZİ ATATÜRK’ÜN YOLUNDAN KİMSE DÖNDÜREMEZ  (13.8.2018)
HAYVANSEVERLERDEN BAŞKAN ÇETİN’E BÜYÜK ÖDÜL  (9.8.2018)
BAŞKAN ÇETİN’DEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE TERCİH DESTEĞİ  (9.8.2018)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ