EMEKLİ DOSTU KENT ÇUKUROVA

ŞAHBAZ: ÇUKUROVA'YI HAYRANLIKLA İZLİYORUM 

BAŞKAN ÇETİN: EMEKLİLERİMİZ VE YAŞLILARIMIZ BAŞTACIMIZ 

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği(DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Emekliler Dayanışma Sendikası Genel Başkanı Mahinur Şahbaz ve Bölge Temsilcisi Recai Seyhan’ı makamında ağırladı. Başkan Çetin, "Emeklilerimiz ve yaşlılarımız için birçok projeyi hayata geçirdik. Yeni projelerimiz içinde çalışmalarımız devam ediyor" dedi. Emekliler Dayanışma Sendikası Genel Başkanı Mahinur Şahbaz da, "Emeklilerimiz ve yaşlılarımız için yaptıklarınızı biliyoruz. Çukurova'ya yaptığınız hizmetleri hayranlıkla izliyorum" diye konuştu.

 

"EMEKLİ EVİ PROJEMİZ ÖRNEK ALINIYOR"

Adana'nın ilk emekli evi projesini hayata geçirdikten sonra, yaşlıların ve emeklilerin gösterdiği ilgi karşısında, projenin devamını getirdiklerini belirten Belediye Başkanı Soner Çetin, "Halkımızın memnuniyeti karşısında, emekli evlerimizin sayısını bir anda artırdık ve her mahalleye bir emekli evi yapma sözümüzü hızlı bir şekilde yerine getirmeye devam ediyoruz. Emeklilerimizi, hayatlarının en çok ihtiyaç duyduğu zamanda rahat ettirebilmek ve onları sosyalleştirmek için başlattığımız bu proje, Türkiye'de bir çok belediye tarafından da örnek alındı. Bu da bizi ayrıca mutlu ediyor" dedi.

Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Huzurevi ile ortak yürüttükleri projelerden söz eden Başkan Çetin, hekimlerle yürüttükleri 'Hekimler Huzurevi' çalışmasında da önemli yol alındığını, bu projenin de yakın zamanda hayata geçeceğini söyledi.

 "İNSAN ODAKLI YEREL YÖNETİM"

Emeklilerin ve yaşlıların, geçmişle gelecek arasında önemli bir köprü olduğuna dikkat çeken Mahinur Şahbaz ise emeklilerin özellikle bu yaş dönemlerinde rahat ettirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Avrupa'da emekli ve yaşlılar için özel hastaneler yapıldığını belirten Şahbaz, "Sizler de Çukurova'da emeklilerimiz için önemli adımlar atmış ve güzel projeler hayata geçirmişsiniz. Özellikle emekli evleri projenizin emeklilerimizi ve yaşlılarımızı mutlu ettiğini görmek bizleri de sevindiriyor. Bizler de Emekliler Dayanışma Sendikası olarak, bu emekli evlerinde etkinlikler düzenlenmesi, emeklilerimizle sosyal projeler hazırlanması yönünde, sizlere destek olacağımızı bilmenizi istiyoruz. Bu güzel kentte, emekli evlerinin açılması, tüm kurumlar tarafından örnek alınmalı. Sizin gibi, insan odaklı yerel yönetimlerle birarada olmak gurur verici. İnsan odaklı yerel yönetimlerin artması yönünde, her zaman destek olacağımızın da bilinmesini istiyoruz" şeklinde konuştu.

Güncel Haberler
3. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali Kasım’da  (9.10.2018)
Başkan Çetin Mevlana’yla seslendi:  (7.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLDUK  (5.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN ABLASI İÇİN MEVLİT OKUTTU  (4.10.2018)
BAŞKAN SONER ÇETİN'İN ACI GÜNÜ  (1.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: DÜNYA ÇOCUKLAR GÜLDÜKÇE GÜZEL  (25.9.2018)
Tiyotro içeriği için tıklayınız...  (25.9.2018)
YENİ ÖDEME NOKTASI  (18.9.2018)
ANKETLERDEN YİNE SONER ÇETİN ÇIKTI  (18.9.2018)
BAŞKAN ÇETİN ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİYLE ÇÖP TOPLADI  (16.9.2018)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ