CHP’Lİ ÇETİN, AKP VE MHP’YE RAĞMEN CAMİYİ ONARACAK

                                                                                                                                       

AKP İLE MHP CAMİ VE MİNARE YAPIMINA KARŞI ÇIKTI

 

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği(DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Karataş’ın Helvacı (Köyü) mahallesinde, muhtar ve köy sakinlerinin talebi üzerine, fırtınanın yıktığı cami minaresinin yapımını ve caminin onarımını üstleneceklerini belirtmişti. Minarenin yapımı ve caminin onarımı için meclise gündem maddesi sunan Başkan Çetin, AKP ve MHP’li meclis üyelerinin ‘ret’ kararı karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Çetin, “Sırf muhalefet için herşeye ret verdiğinizi anlıyorum da, cami onarımı ve minare yapımına niye ret verdiğinizi anlayamadım” diye tepki gösterdi.ADANA (        ) - Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği(DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, geçtiğimiz Eylül ayında Karataş Ovası’nda meydana gelen şiddetli fırtınada cami minaresi yıkılan ve büyük hasar gören Helvacı (Köyü) Mahallesi’ni geçtiğimiz hafta ziyaret etti. Başkan Çetin, köy halkıyla birlikte minaresi yıkılan camiye giderek, caminin onarılması ve minarenin inşa edilmesi için harekete geçeceklerini iletti.
Cami onarımı ve minarenin yapımı için hemen bürokratlarını harekete geçiren Başkan Soner Çetin, konuyu meclis gündemine taşıdı. Başkan Çetin’in, “Burası Adana’mızın, sonradan mahalle olan bir köyünde, fırtınadan zarar gören camimizin onarımı ve minarenin yapımı” dedi. Gündem maddesi ile ilgili teklife CHP grup halinde ‘evet’ derken, AKP ve MHP meclis üyeleri, ‘Ret’ kararı verdi. CHP’li meclis üyelerin oy çokluğu ile, caminin onarımına ve minarenin yapımına karar verildi.
AKP ve CHP’nin ‘ret’ kararı için el kaldırması karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Başkan Soner Çetin, “Sırf muhalefet olsun diye herşeye karşı çıkmanızı anlarım da, burası fırtınadan zarar gören caminin onarımı ve minarenin yapımı ile ilgili. Bunu bilmenize rağmen, ‘ret’ veriyorsunuz. Bu tavrınıza anlam veremiyorum” dedi.
Başkan Çetin, maddenin AKP ve MHP’nin karşı çıkmasına rağmen geçtiğinin zabıtlara girmesini istedi.

 

Güncel Haberler
BAŞKAN SONER ÇETİN GÜNEŞ DOĞMADAN HALKLA BULUŞUYOR  (23.10.2017)
BAŞKAN ÇETİN BİR GÜNDE ÜÇ AÇILIŞ BİRDEN YAPTI  (18.10.2017)
ADANALILAR YETENEKLERİNİ KEŞFEDİYOR  (17.10.2017)
SONER ÇETİN SABAH 06.00’DA HALKLA BULUŞUYOR  (16.10.2017)
ÇUKUROVA SAĞLIK GÜNLERİ BAŞLADI  (16.10.2017)
ÇUKUROVA’DA TİYATRO KURSLARI BAŞLIYOR  (13.10.2017)
ÇUKUROVA’DA AÇILIŞ FURYASI SÜRÜYOR  (12.10.2017)
ÇETİN, KADIN ÜRETİCİ PAZARINI ZİYARET ETTİ  (11.10.2017)
ALEVİ CANLARIN BİRİNCİ SEÇTİĞİ BAŞKAN ÇETİN’E KUPA  (10.10.2017)
Çetin Danışma Kurulu’nda konuştu  (6.10.2017)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ