2. Çukurova Karikatür Festivali yarışması
MUSA KART DA ADANA’YA GELİYOR
Türk karikatürünün saygın ismi Musa Kart, Çukurova Belediyesi’nin konuğu olarak 2. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali’ne katılacak. Ünlü çizer, kendi adını taşıyan Musa Kart Basın Özgürlüğü Ödülünü bizzat takdim edecek.
ÖDÜLLERİ MUSA KART VERECEK
Karikatür dünyamızın saygın ismi, Cumhuriyet gazetesinin 1’inci sayfa çizeri karikatürist Musa Kart bir buçuk ay sonra gerçekleştirilecek olan 2. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali’ne katılacak. Tutuklu bulunduğu İstanbul Silivri Cezaevinde 272 günün ardından 21 Temmuz’da özgürlüğüne kavuşan sanatçı, kendi adına verilecek olan “Musa Kart Basın Özgürlüğü Ödülü”nü, 2. Çukurova Karikatür Festivali kapsamında düzenlenen yarışmada ilk üçe girecek olan eser sahiplerine bizzat takdim edecek. 
YARIŞMA İÇİN SON 17 GÜN
Çeşitli panel, söyleşi, çizim atölyesi ve sergilerin yapılacağı 2. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali’nde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da karikatür yarışması olacak. Amatör ve profesyonel tüm çizerlere açık yarışmada 7-15 yaş arasındaki çocuklar Aile, 16 yaş ve üzerindeki yarışmacılar ise Basın Özgürlüğü konusunda karikatür çizecekler. Yarışmaya eser göndermek için son gün 16 Ekim. Festivalin Onur Konuğu ve Karikatür Yarışması Onursal Başkanı Tan Oral, ünlü siyasetçi Altan Öymen’le birlikte “Acılı Adana” konulu bir sergi ve söyleşi gerçekleştirecek. Festivale Ukrayna, İran, İtalya ve Almanya’dan da dünya çapında tanınmış karikatürcüler katılacak.
“MUSA KART ÖZEL KONUĞUMUZ”
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 17-18 Kasım tarihlerinde Orhan Kemal Kültür Merkezi ile Çukurova Belediyesi açık alanında gerçekleştirilecek olan festivale Musa Kart gibi usta ve saygın bir ismin katılmasının çok özel bir anlamı olduğunu vurgulayarak, “Sayın Musa Kart’ı Adana’da ağırlamak bizim için büyük bir mutluluk ve onurdur. Kendisi bizim özel konuğumuz olacak. 16 yaş ve üzerindeki gençler ve yetişkinler kategorisindeki yarışmacılardan başarılı olanlar hem para ödülü alacak hem de ödülü böyle usta bir ismin elinden almanın gururunu yaşayacaklar” dedi.
 
Güncel Haberler
ÖZEL ÇUKUROVA GÖZ HASTANESİ İLE PROTOKOL  (14.3.2018)
“ÇOCUKLARA CİNSEL İSTİSMAR” SEMİNERİ  (14.3.2018)
BU İLÇEDE HER AY BİR OKUL ANITKABİR’E GİDİYOR  (13.3.2018)
ÇUKUROVA EN BAŞARILI İLÇE BELEDİYESİ SEÇİLDİ  (12.3.2018)
Çukurova Belediyesine Ait İşçi Statüsüne Geçiş Sözlü ve Uygulamalı Sınav Proğramı  (9.3.2018)
BAŞKAN SONER ÇETİN’DEN 8 MART EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI  (8.3.2018)
TUBA KÖSEOĞLU OKÇU ÇUKUROVA’DA  (4.3.2018)
ÇUKUROVA’DA CAN DOSTLARI ÇOK ŞANSLI  (1.3.2018)
KARDEŞ ŞEHİR DUMLUPINAR’DAN SONER ÇETİN’E ZİYARET  (1.3.2018)
BAŞKAN SONER ÇETİN YEŞİL ALAN GASPINA GEÇİT VERMEDİ  (28.2.2018)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ