Bu festival tadından yenmez!

Çukurova Belediyesi ve Gastronomi Fikir Kulübü Lezzet Festivali’nde işbirliği yapacak

Bu festival tadından yenmez!

Adana’nın önemli markalarından Lezzet Festivali’nde Çukurova Belediyesi ile Gastronomi Fikir Kulübü işbirliği yapma kararı aldı. Gastronomi Fikir Kulübü, festivalde Çukurova Belediyesi’nin çadırı içerisinde faaliyet gösterecek ve Adana lezzetlerini ziyaretçilere tanıtacak. Etkinlikte unutulmaya yüz tutmuş lezzetler de hatırlatılacak.

Adana Gastronomi Fikir Kulübü Başkanı Adnan Özden ve yönetim kurulu üyeleri Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaret ederek Ekim ayında yapılması planlanan Adana Lezzet Festivali’nde işbirliği içerisinde yapılabilecek etkinlikler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

Gastronomi Fikir Kulübü Başkanı Adnan Özden, Başkan Soner Çetin’in bu konuda çok duyarlı olduğunu belirterek, daha önce ortak projelere imza attıklarını söyledi. Başkan Çetin’e desteklerinden dolayı teşekkür eden Adnan Özden, “Öncelikle kent mutfağının, nihayetinde de Türk mutfağının hak ettiği değeri görmesi için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

GASTRONOMİ ÇADIRI

Adnan Özden, bu yıl Ekim ayında 3’üncüsü düzenlenecek Adana Lezzet Festivali’nde Çukurova Belediyesi çadırını “Gastronomi Çadırı’na çevirmek istediklerini söyledi. Bu çadırda festivale katılanlara Adana lezzetlerini tanıtmak ve unutulmuş lezzetleri hatırlatmak istediklerini kaydeden Adnan Özden, Başkan Soner Çetin’den bu konuda destek istedi.

Öneriye olumlu yaklaşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana’nın yararına olacak her konuda her kurumla işbirliğine açık olduklarını vurguladı. Başkan Soner Çetin, Adana Lezzet Festivali’nin kentin tanıtımı açısından çok önemli bir etkinlik olduğunu belirterek, “Adana mutfağı çok zengin. Bunu tanıtmak ve hak ettiği noktaya getirmek konusunda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Güncel Haberler
ÖĞRENCİ VE PATİLERİN RENKLİ BULUŞMASI  (8.10.2019)
Çukurova’dan “Temiz Çevre” yürüyüşü  (29.9.2019)
“Adana kültür ve sanatla anılsın”  (24.9.2019)
BAŞKAN ÇETİN: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ  (22.9.2019)
Karikatür Kitabında yerinizi alın  (17.9.2019)
Her şey tertemiz bir Çukurova için  (16.9.2019)
Çukurova Kent Konseyi’nden yeni projeler  (9.9.2019)
Yılmaz Güney’in yeleği Soner Çetin’e hediye edildi  (9.9.2019)
Şöhretler maçında derbi mesajı  (7.9.2019)
Adana yeni bir festival kazanıyor  (6.9.2019)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ