ÇUKUROVA’DA SEMT PAZARLARI BUZ GİBİ OLACAK

TÜRKİYE’DE YİNE BİR İLK

ÇUKUROVA’DA SEMT PAZARLARI BUZ GİBİ OLACAK

Türkiye’de ilklerin belediyesi olan Adana’nın Çukurova İlçe Belediyesi, yeni uygulamasıyla yine bir ilke imza attı. Yapılan hizmetlerle kamuoyundan takdir gören Çukurova Belediyesi, bu kez ilçede bulunan Kapalı Semt Pazarlarını soğutma çalışmasına başladı. İlk olarak Kenan Evren Toros Kapalı Semt Pazarında uygulamaya konulan sistemden vatandaş ve pazarcı esnafı oldukça memnun kalırken Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Kapalı semt pazarlarını soğutma uygulamamızla Türkiye’de yine bir ilke imza atıyoruz. Biliyorum ki; bu uygulamamız çok tutulacak ve örnek alınacak. Türkiye’de yapılmayanı yapmak ekip ve yürek ister” dedi.

SEMT PAZARLARINDA SERİN ALIŞVERİŞ

Adana’nın Çukurova İlçe Belediyesi yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Yapılan hizmetler ile ilçe vatandaşlarından büyük takdir toplayan Çukurova Belediyesi, yaptığı son çalışma ile de adından söz ettireceğe benziyor. Adana halkının en büyük sıkıntılarından olan sıcak iklim koşullarında pazarlarda alışveriş yapmanın zorluğu Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i harekete geçirdi. Kapalı Semt Pazarlarında uygulanmaya başlanan ve bir ilk olma özelliği taşıyan yeni uygulama ile Çukurova’da bulunan kapalı semt pazarlarına soğuk hava sistemi kuruldu.  Belediye, soğutma çalışmasına ilk olarak Kenan Evren Toros Kapalı Semt Pazarından başladı. Uygulama pazarcı esnafının yanı sıra vatandaşın da büyük beğenisini topladı. Vatandaşlar, “Bu uygulama bizi çok memnun etti. Artık alışverişlerimizi daha rahat bir ortamda yapabiliyoruz. Bizleri bu anlamda da düşünen Belediye Başkanımız Soner Çetin’e teşekkür ediyoruz” dediler.

“TÜRKİYE’DE YAPILMAYANI YAPMAK YÜREK İSTER”

Türkiye’de ilkleri gerçekleştirdiklerini belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Göreve geldiğimiz günden bu yana hep yapılmayanı yaptık ve hep ilklere imza attık. İlçemizde bulunan kapalı semt pazarlarını soğutma uygulamamızla Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirdik. Hemşehrilerimizin Adana’nın kavurucu sıcağında pazar ortamında alışverişlerini yaparken zorlandığını biliyorum. Buna bir çözüm bulduk. Kapalı semt pazarlarımızı pazar alanına yerleştirdiğimiz sistemle soğutuyor, buz gibi yapıyoruz. Uygulamaya ilk olarak  Kenan Evren Toros Kapalı Semt Pazarından başladık. Hem pazarcılarımız hem de halkımızın memnuniyeti beni çok mutlu etti.  Biliyorum ki, bu uygulamamız çok tutulacak ve örnek alınacak. Türkiye’de yapılmayanı yapmak ekip ve yürek ister. Çukurova’mıza hayırlı olsun” dedi.

Güncel Haberler
3. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali Kasım’da  (9.10.2018)
Başkan Çetin Mevlana’yla seslendi:  (7.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLDUK  (5.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN ABLASI İÇİN MEVLİT OKUTTU  (4.10.2018)
BAŞKAN SONER ÇETİN'İN ACI GÜNÜ  (1.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: DÜNYA ÇOCUKLAR GÜLDÜKÇE GÜZEL  (25.9.2018)
Tiyotro içeriği için tıklayınız...  (25.9.2018)
YENİ ÖDEME NOKTASI  (18.9.2018)
ANKETLERDEN YİNE SONER ÇETİN ÇIKTI  (18.9.2018)
BAŞKAN ÇETİN ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİYLE ÇÖP TOPLADI  (16.9.2018)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ