BİR CUMHURİYET HİKAYESİ ADANALILARLA BULUŞTU

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının emperyalizme karşı verdiği kurtuluş mücadelesi Adanalılarla buluştu. Osmanlı döneminden Cumhuriyet yıllarına uzanan süreci görseller eşliğinde öykülerle gösteri haline getirerek sunan Sunay Akın’a, Livaneli Korosu’nun eşlik ettiği gösteriye katılanlar Sunay Akın ve Livaneli Korosu’nu ayakta alkışladı. 

SUNAY AKIN ANLATTI LİVANELİ KOROSU SÖYLEDİ

Sunay Akın’ın “Bir Cumhuriyet Hikayesi” isimli gösterisi, Çukurova Belediyesi ve Seyhan Belediyesi işbirliğiyle ASKİ Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda sahnelendi. Sunay Akın’ın hazırlayıp sunduğu “Bir Cumhuriyet Hikâyesi” Livaneli Korosu eşliğinde Adanalı sanatseverlerle buluştu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP İl Başkanı Emrah Kozay, CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, CHP Milletvekili Müzeyyen Şevkin, meclis üyeleri ve çok sayıda partililer katıldı.

 

HEP BİRLİKTE “GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ” DEDİLER

Osmanlı döneminden Cumhuriyet yıllarına uzanan süreci görseller eşliğinde öykülerle gösteri haline getirerek sunan Sunay Akın’a, Livaneli Korosu eşlik etti. Zülfü Livaneli Korosu'nun  "Bir Nehir Gibi", "Neylersin" ve "Uzun İnce Bir Yoldayım" isimli şarkıları ve daha birçok eseri seslendirdiği etkinlikte, Sunay Akın da "Bir Cumhuriyet Hikayesi" adlı gösterisini sundu. Duygu dolu anların yaşandığı gecenin finalinde, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve CHP İl Başkanı Emrah Kozay sahneye çıkarak “Güzel Günler Göreceğiz” şarkısına eşlik etti. Geceye katılanlar Sunay Akın ve Livaneli Korosu’nu ayakta alkışladı.

“CUMHURİYET’İN DEĞERLERİNİ BİR KEZ DAHA ANLADIK”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yaptığı konuşmada gösterinin, Cumhuriyet’in değerlerine vurgu yapmak açısından anlamlı olduğuna dikkat çekti. Çetin, “Cumhuriyet demek, barış demek. Cumhuriyet demek, adalet, saygı, demokrasi, insan hakları, ötekileştirmemek demektir. Böyle bir projeyi gerçekleştirdiği için Sunay Akın ve eşlik eden Livaneli Korosu’na teşekkür ediyorum. Buraya, bu gece gelenler Cumhuriyet’in değerlerini bir kez daha anlayarak, içselleştirerek buradan ayrılacaklardır” dedi.

“CUMHURİYET İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR”

Cumhuriyetin, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olduğunu söyleyen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Cumhuriyet'te egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu söyledi. Başkan Karalar, “Cumhuriyet halkın kendi kendini yönetmesidir. Devlet yönetimi, sınıfların, kişilerin ailelerin, bir zümrenin eline bırakılamaz. Milletin bütün bireyleri yönetime katılabilir ve söz sahibi olabilir. Çünkü cumhuriyet yönetiminde bütün vatandaşlar eşit haklara sahiptir.  Çağdaş, uygar ülke olma yolunda laik, demokratik Cumhuriyet, bize ulus olma bilincini kazandırmıştır. Bizlerin yolu; aydınlık Türkiye yolu olacaktır ve Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır” ifadelerini kullandı.

BİR CUMHURİYET HİKAYESİ ADANALILARLA BULUŞTU

Güncel Haberler
Çukurova’da işgale izin yok  (18.7.2019)
Tiyatro kursuna büyük ilgi  (15.7.2019)
Tiyatro kursuna büyük ilgi  (15.7.2019)
Başkan Soner Çetin Tenis Kurslarının açılışını gerçekleştirdi  (9.7.2019)
Kreş kuraları noter huzurunda çekildi  (8.7.2019)
GÜLEN YÜZLER KREŞLERİ KURA SONUÇ LİSTESİ  (8.7.2019)
Çukurova’ya yeni kurumlar geliyor  (5.7.2019)
Çukurova Belediyesi’nden örnek alınacak bir proje  (3.7.2019)
Soner Çetin 2’nci döneme hızlı başladı  (25.6.2019)
Başkan Soner Çetin, Çukurova Kent Konseyin genel kuruluna katıldı  (23.6.2019)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ