FIRTINANIN YIKTIĞI CAMİYİ BAŞKAN ÇETİN ONARACAK

                                                                                                                                     01 ARALIK 2016

FIRTINANIN YIKTIĞI CAMİYİ BAŞKAN ÇETİN ONARACAK

BAŞKAN ÇETİN KARATAŞ’IN KÖYLERİNDE

Çukurova ilçesinde yaptığı hizmetlerle sıkça gündeme gelen Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği(DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana’nın dört bir yanına gerçekleştirdiği ziyaret ve destekleri de aralıksız sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde, Büyükşehir yasasıyla mahalle statüsü kazanan Karataş’ın Helvacı Köyü’ne giden Başkan Çetin, fırtınanın yıktığı camiyi ziyaret ederek, cami minaresinin yapılması ve caminin onarılması talimatını verdi.ADANA (        ) - Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği(DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, geçtiğimiz Eylül ayında Karataş Ovası’nda meydana gelen şiddetli fırtınada cami minaresi yıkılan ve büyük hasar gören Helvacı (Köyü) Mahallesi’ni ziyaret etti. Başkan Çetin, köy halkıyla birlikte minaresi yıkılan camiye giderek, caminin onarılması ve minarenin inşa edilmesi için talimat verdi.
Köy Muhtarı Turan Barut ve köylüler tarafından karşılanan Başkan Soner Çetin, fırtınanın verdiği zararları dinledikten sonra, minaresi yıkılan camiyi ziyaret etmek istedi. Köy halkıyla birlikte camide incelemelerde bulunan Başkan Çetin, minarenin inşası ve caminin onarımının yapılması için talimat verdi. Başkan Çetin’in hassasiyeti karşısında mutlu olduğunu ifade eden Köy Muhtarı Turan Barut, “3 aydır, köyümüzdeki camimizin minaresi yoktu. Camimiz de fırtınadan hasar görmüştü. Yaptığı hizmetlerle tanıdığımız ve halkın içinden biri olan Soner Başkanımızın bu sorunumuzu sahiplenmesi bizleri mutlu etti. Köy halkı adına kendisine teşekkür ederek, minnettarlığımızı sunuyorum” dedi.“HALKIMIZIN HER DAİM EMRİNDEYİZ”
Talihsiz fırtınada can kaybı olmamasının büyük şans olduğunu belirten ve uzun süredir, bu ziyareti gerçekleştirmek için fırsat kolladığını belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Helvacı mahallemizin fırtınadan aldığı yarayı duyunca hemen bir ziyaret gerçekleştirmek istedim. Hem sizlere geçmiş olsun demek, hem de fırtınanın açtığı yaraya bir nebze de olsa merhem olabilmek adına buraya geldim. Gördüm ki, köy halkımızın kullandığı cami ve minaresi büyük zarar görmüş. Camimizin minaresini arkadaşlarımız en kısa zamanda inşa edip, camideki hasarları da onaracaklar. Bizim siyasetteki temel felsefelerimizden biri de, ‘Halkımızın sorunu, bizim sorunumuz’ olmasıdır. Bu sorun sadece başkanlığını yaptığım ilçemizde değil, nerede olursa olsun, halkımızın yanında olmaya devam edeceğim” diye konuştu.

 

Güncel Haberler
3. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali Kasım’da  (9.10.2018)
Başkan Çetin Mevlana’yla seslendi:  (7.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLDUK  (5.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN ABLASI İÇİN MEVLİT OKUTTU  (4.10.2018)
BAŞKAN SONER ÇETİN'İN ACI GÜNÜ  (1.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: DÜNYA ÇOCUKLAR GÜLDÜKÇE GÜZEL  (25.9.2018)
Tiyotro içeriği için tıklayınız...  (25.9.2018)
YENİ ÖDEME NOKTASI  (18.9.2018)
ANKETLERDEN YİNE SONER ÇETİN ÇIKTI  (18.9.2018)
BAŞKAN ÇETİN ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİYLE ÇÖP TOPLADI  (16.9.2018)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ