FIRTINANIN YIKTIĞI CAMİYİ BAŞKAN ÇETİN ONARACAK

                                                                                                                                     01 ARALIK 2016

FIRTINANIN YIKTIĞI CAMİYİ BAŞKAN ÇETİN ONARACAK

BAŞKAN ÇETİN KARATAŞ’IN KÖYLERİNDE

Çukurova ilçesinde yaptığı hizmetlerle sıkça gündeme gelen Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği(DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana’nın dört bir yanına gerçekleştirdiği ziyaret ve destekleri de aralıksız sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde, Büyükşehir yasasıyla mahalle statüsü kazanan Karataş’ın Helvacı Köyü’ne giden Başkan Çetin, fırtınanın yıktığı camiyi ziyaret ederek, cami minaresinin yapılması ve caminin onarılması talimatını verdi.ADANA (        ) - Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği(DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, geçtiğimiz Eylül ayında Karataş Ovası’nda meydana gelen şiddetli fırtınada cami minaresi yıkılan ve büyük hasar gören Helvacı (Köyü) Mahallesi’ni ziyaret etti. Başkan Çetin, köy halkıyla birlikte minaresi yıkılan camiye giderek, caminin onarılması ve minarenin inşa edilmesi için talimat verdi.
Köy Muhtarı Turan Barut ve köylüler tarafından karşılanan Başkan Soner Çetin, fırtınanın verdiği zararları dinledikten sonra, minaresi yıkılan camiyi ziyaret etmek istedi. Köy halkıyla birlikte camide incelemelerde bulunan Başkan Çetin, minarenin inşası ve caminin onarımının yapılması için talimat verdi. Başkan Çetin’in hassasiyeti karşısında mutlu olduğunu ifade eden Köy Muhtarı Turan Barut, “3 aydır, köyümüzdeki camimizin minaresi yoktu. Camimiz de fırtınadan hasar görmüştü. Yaptığı hizmetlerle tanıdığımız ve halkın içinden biri olan Soner Başkanımızın bu sorunumuzu sahiplenmesi bizleri mutlu etti. Köy halkı adına kendisine teşekkür ederek, minnettarlığımızı sunuyorum” dedi.“HALKIMIZIN HER DAİM EMRİNDEYİZ”
Talihsiz fırtınada can kaybı olmamasının büyük şans olduğunu belirten ve uzun süredir, bu ziyareti gerçekleştirmek için fırsat kolladığını belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Helvacı mahallemizin fırtınadan aldığı yarayı duyunca hemen bir ziyaret gerçekleştirmek istedim. Hem sizlere geçmiş olsun demek, hem de fırtınanın açtığı yaraya bir nebze de olsa merhem olabilmek adına buraya geldim. Gördüm ki, köy halkımızın kullandığı cami ve minaresi büyük zarar görmüş. Camimizin minaresini arkadaşlarımız en kısa zamanda inşa edip, camideki hasarları da onaracaklar. Bizim siyasetteki temel felsefelerimizden biri de, ‘Halkımızın sorunu, bizim sorunumuz’ olmasıdır. Bu sorun sadece başkanlığını yaptığım ilçemizde değil, nerede olursa olsun, halkımızın yanında olmaya devam edeceğim” diye konuştu.

 

Güncel Haberler
ÇUKUROVA'DA 'ŞANSLI' HALK GÜNÜ  (11.7.2018)
ŞEHİTLERİMİZİN ÇOCUKLARINA HER ALANDA SAHİP ÇIKMALIYIZ  (11.7.2018)
FABRİKA GİBİ MESLEK KURSLARI  (5.7.2018)
BAŞKAN ÇETİN MUHTARLARLA TOPLANDI  (3.7.2018)
ÇETİN KLAVYE BAŞINDA 2 SAAT SORULARI YANITLADI  (2.7.2018)
SONER AMCALARINDAN ÇOCUKLARA MÜJDE  (2.7.2018)
ÇUKUROVA’DA FUTBOL YAZ OKULU BAŞLADI  (25.6.2018)
SONER ÇETİN SOSYAL MEDYADA SORULARI YANITLIYOR  (21.6.2018)
BAŞKAN SONER ÇETİN YAVRU KÖPEĞE EZİYETE İSYAN ETTİ  (18.6.2018)
“ÇAĞIMIZIN VEBASI UYUŞTURUCU İÇİN TOPYEKÜN MÜCADELE EDİYORUZ”  (12.6.2018)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ