ÇETİN HALK GÜNÜNDE KONUŞTU

ÇETİN HALK GÜNÜNDE KONUŞTU

 

“BÜYÜK PROJELERİN ADI ATATÜRK”

 

HALK ARENASI BU HAFTA ÇUKUROVA’DA

 

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova Belediyesi'nin klasiği Halk Günü'nde vatandaşlarla buluştu. Türkiye’de ve Adana’da ilklere imza attığı projelerle takdir toplayan Çetin, projelerle ilgili vatandaşları bilgilendirdi. 6 Ekim Cuma günü saat 21.00’de, duayen gazeteci Uğur Dündar'ın hazırlayıp sunduğu Halk Arena’sı programının, Çukurova Belediyesi’nde yapılacağını aktaran Çetin, “Hazırlayıp sunduğu programlarla, televizyonculuk tarihinin ustası gazeteci Uğur Dündar, Halk Arenasını canlı yayınla Çukurova Belediyesi Ercan Çetin Doğal Park 1 Amfi Tiyatroda gerçekleştirecek. Gazeteci-Yazar İsmail Saymaz, CHP Milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Haluk Pekşen’in katılımcı olacağı buluşmaya tüm halkımızı bekliyorum” dedi.

 

“ÇUKUROVA’DA AÇILIŞLAR, ETKİNLİKLER BİTMEZ”

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, her cuma saat 14.00'te Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlediği Halk Günleri'ne aralıksız devam ediyor. Geçtiğimiz cuma günü de, Halk Günü'nde halkla buluşan Başkan Çetin, vatandaşların taleplerini dinlediği toplantıda yakın dönemdeki etkinlikleri de halkla paylaştı. Çetin, “Çukurova’da açılışlar, etkinlikler bitmez. Biz ayağımızı gazdan çekmeden yolumuza devam ediyoruz. Yine bir ilki gerçekleştirerek, geçtiğimiz günlerde başlattığımız 1. Çukurova Belediye Başkanlığı Sporun Gülen Yüzü turnuvamızın 2 Ekim Pazartesi günü saat 17.00’de Gençlik Stadında şampiyonluk maçını gerçekleştireceğiz. 3 Ekim Salı günü saat 17.30'da 100. Yıl Mahallesi'nde, 11 ve 13 nolu çocuk parklarının açılışını yapacağız. 8 Ekim Pazar günü saat 15.00'de ise tüm halkımızı Hacı Bektaş Veli Kültür Vakfına bekliyoruz. Her sene olduğu gibi bu yıl da, Aşure Günü etkinliğimiz olacak. Değerli sanatçımız Sabahat Akkiraz'ın da katılacağı etkinliğe vatandaşlarımızı bekliyorum” diye konuştu.

 

UĞUR DÜNDAR YİNE ÇUKUROVA’DA

Halk Günü’nde zaman zaman halkla sohbet eden Belediye Başkan Soner Çetin, usta gazeteci Uğur Dündar’ın 6 Ekim Cuma günü saat 21.00’de Halk TV’de yayınlanan Halk Arena’sı programının Çukurova Belediyesi’nde yapılacağını açıkladı. Halkı, Halk Arenasına davet eden Çetin, “Hazırlayıp sunduğu programlarla televizyonculuk tarihinin ustası gazeteci Uğur Dündar, Halk Arenasını canlı yayınla Çukurova Belediyesi Ercan Çetin Doğal Park 1 Amfi Tiyatroda gerçekleştirecek. Gazeteci İsmail Saymaz, CHP Milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Haluk Pekşen’in katılımcı olacağı buluşmada Türkiye’nin en güvenilir ismi Uğur Dündar, Çukurova’dan Türkiye’ye seslenecek” dedi.

 

“BÜYÜK PROJELERİN ADI HEP ATATÜRK”

Yeni eğitim öğretim müfredatına tepki göstererek, tüm okullara Atatürk’ü anlatan kitaplar dağıtacağını açıklaması tüm Türkiye’de gündem olan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Mustafa Kemal Atatürk'ü beynimizden, zihnimizden, kalbimizden çıkarmaya kimsenin gücü yetmez. Bizler Ata'mıza başından beri sahip çıkıyoruz ve çıkacağız. Her Ayın 10'unda Saat 10'da Ata'nın Huzurunda diyerek, her ay bir okulumuzun öğrencilerini Anıtkabir'e götürüyoruz. Her Ayın 19'unda Saat 19'da diyerek, her ay bir konuğumuzla Atatürk'ü ve Cumhuriyeti anlatıyoruz. Atatürk, hepimizin ortak paydasıdır. Yakında temelini atacağımız ve görev süremiz bitmeden açılışını yapacağımız öğrenci yurduna Atatürk Öğrenci Yurdu adını vereceğiz. Yine Yurt mahallesinde yaptığımız Kadın Yaşam Köyü'nün ve Adana'ya yapacağımız en büyük yatırım olacak Kongre Merkezinin adı da Atatürk olacak. Büyük projelerin hepsi Atatürk. O'nu anlamaya, O'nu anlatmaya ve O'na ilelebet sahip çıkmaya sonuna kadar devam edeceğiz” şeklindeki konuşması salondan büyük alkış aldı.

Güncel Haberler
3. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali Kasım’da  (9.10.2018)
Başkan Çetin Mevlana’yla seslendi:  (7.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLDUK  (5.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN ABLASI İÇİN MEVLİT OKUTTU  (4.10.2018)
BAŞKAN SONER ÇETİN'İN ACI GÜNÜ  (1.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: DÜNYA ÇOCUKLAR GÜLDÜKÇE GÜZEL  (25.9.2018)
Tiyotro içeriği için tıklayınız...  (25.9.2018)
YENİ ÖDEME NOKTASI  (18.9.2018)
ANKETLERDEN YİNE SONER ÇETİN ÇIKTI  (18.9.2018)
BAŞKAN ÇETİN ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİYLE ÇÖP TOPLADI  (16.9.2018)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ