BAŞKAN ÇETİN’DEN KARİKATÜR FESTİVALİ’NE DAVET

“TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİ FESTİVALİMİZE BEKLİYORUZ”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali’nin, geçen yıllarda da olduğu gibi, bu yıl da dolu dolu geçeceğini belirterek, “Dünyaca ünlü karikatür sanatçılarımızın katılacağı kültür ve sanat festivallerimizden olan Karikatür Festivali’miz, yarın(Cuma) saat 13.30’da Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde start alacak. Festivalimize, tüm sanatseverlerimizi bekliyoruz” dedi.

“ATÖLYE ÇALIŞMALARIMIZ RENK KATACAK”
3. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali’nin iki yılda dünya kültür-sanat gündemine damgasını vurduğunu belirten Başkan Soner Çetin, “Bu yıl düzenleyeceğimiz festivalimize, yine Türkiye’nin ve dünyanın ünlü karikatür sanatçıları katılıyor. Karikatür tarihi ve özel sunumlarla başlayacak olan programımız, sergi açılışları, söyleşiler, atölye çalışmaları, imza günü ile devam edecek. Ustaların öğrencileri, öğrencilerin de ustaları çizeceği atölye çalışması festivale renk katacak” diye konuştu.

ÜNLÜ İSİMLER FESTİVALDE
Dünyaca üne kavuşan 3. Ulusalarası Çukurova Karikatür Festivali’ne, Latif Demirci, Marilena Nardi, Luc Paul Descheemaecher, Ramize Er, Raku Ichikawa, Köksal Çiftçi, Hikmet Aksoy, Necati Abacı, Ali Fuat Süer, Aslı Alpar, Oğuz Demir, Saadet Demir, Coşkun Göle, Hayati Boyacıoğlu, Nuray Çiftçi, Hicabi Demirci, Erdoğan Karayel, Ali Raşit Karakılıç, İ. Serdar Sayar, Mehmet Saygın, Prof.Dr. Halis Dokgöz, Volkan Demir, Metehan Pehlivan, Sefa Sofuoğlu ve Tarık Kılıçarslan sanatçı olarak katılacak.

“KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİMİZ SES GETİRİYOR”
Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden bu yana, özellikle gençlere yönelik projeler hayata geçirdiklerini belirten Başkan Çetin, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için de çeşitli kültür sanat etkinlikleri düzenlediklerini kaydetti. Orhan Kemal Edebiyat Festivali, Yılmaz Güney Anma Etkinliği, Nazım Hikmet Anma Etkinliği, Karikatür Festivali gibi düzenli olarak gerçekleştirilen festivallerle Adana’yı kültür ve sanat kenti haline dönüştürdüklerini belirten Başkan Çetin, konser ve şölenlerle de Adanalı sanatseverleri, ünlü sanatçılarla buluşturduklarını söyledi.


NOT: Değerli Basın emekçisi dostlarımız, 23 Kasım 2018 Cuma günü Saat 13.30’da, Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde yapılacak 3. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali’mizin açılış törenine davetlisiniz. Basın mensubu arkadaşlarımız için Büyükşehir Belediyesi Taş Bina önünden Saat 12.50’de araç kaldırılacaktır. Katılımınızdan onur duyarız.

 

Güncel Haberler
Başkan Soner Çetin, Çukurova Kent Konseyin genel kuruluna katıldı  (23.6.2019)
Çukurova’da çocuklar sahaya indi  (20.6.2019)
Çukurova Belediyesi’nin yüzme kurslarında 10 bin çocuk yüzme öğrenecek  (20.6.2019)
Kadınlar kooperatif çatısında örgütlenecek  (17.6.2019)
Soner Çetin yeniden DABB Başkanı  (14.6.2019)
“Mola Evi” projesi hayata geçiyor  (13.6.2019)
Öğrencilere rahat ders çalışma ortamı  (10.6.2019)
Çukurova’da Yaz Futbol Okulu’na yoğun ilgi  (9.6.2019)
Soner Çetin’e servis teşekkürü  (31.5.2019)
KREŞ ÖN KAYIT DUYURULARI  (29.5.2019)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ