ALEVİ CANLARIN BİRİNCİ SEÇTİĞİ BAŞKAN ÇETİN’E KUPA

ÇUKUROVA’DA 100.YIL CEMEVİ’NDE AŞURE ETKİNLİĞİ

ALEVİ CANLARIN BİRİNCİ SEÇTİĞİ BAŞKAN ÇETİN’E KUPA

ÇETİN’DEN ÖĞRENCİ YURDU VE KREŞ SÖZÜ

Çukurova Belediyesi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şubesinin ortaklaşa düzenlediği aşure etkinliği, her sene olduğu gibi, bu yıl da 100. Yıl Cemevi’nde yapıldı. Binlerce vatandaşın katıldığı aşure etkinliğinde Alevilere yaptığı hizmetler nedeniyle kendisine bir kupa verilen Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Hacı Bektaşi Veli Kültür Vakfı’na bağışladığı 14000 metrekarelik arsaya, bir öğrenci yurdu ve bir kreş açacaklarını müjdeledi.

ALEVİ CANLAR AŞURE ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Çukurova Belediyesi’nce yaptırılan Türkiye’nin en büyük Cemevi, Çukurova Belediyesi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şubesinin ortaklaşa düzenlediği aşure etkinliğine ev sahipliği yaptı. Binlerce kişinin katıldığı aşure etkinliğine Adana Vali Yardımcısı Mustafa Seyman, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, CHP Milletvekilleri İbrahim Özdiş, Elif Doğan Türkmen, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP İl ve İlçe Gençlik Kolları, meclis üyeleri, muhtarlar ve bürokratlar katıldı Geleneksel Aşure Günü’nde semahlar dönüldü, dualardan sonra aşureler ikram edildi. Aşure etkinliğinde, ünlü sanatçı Sabahat Akkiraz muhteşem bir konser vererek, vatandaşlara keyifli anlar yaşattı.

ALEVİ CANLARIN 1.CİSİ DE SONER ÇETİN 

Etkinlikte Alevilere yaptığı hizmetlerden ötürü Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e bir ödül verildi. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şube Başkanı Saim Yılmaz, “Çukurova Belediye Başkanımız anketlerde Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı seçiliyor. Ama kendisi Alevi Canların da birincisi. Bu vakıf binamızın yapımını tamamlayan değerli Başkanımız Soner Çetin, tam 14000 metrekarelik arsayı da sizlere hizmet olsun diye vakfa bağışladı. Ben araştırdım. Türkiye’de Alevilere bu kadar yoğun hizmet veren başka bir belediye başkanı göremedim. O nedenle Alevilerin can Başkanı Soner Çetin’e bu birincilik kupasını tüm Alevi canlar adına kendisine veriyorum” dedi.

VAKIFTA BİR KREŞ BİR YURT MÜJDESİ

Alkışlarla ve tezahüratlarla karşılanan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Geleneksel hale getirdiğimiz Hacı Bektaşi Veli Kültür Vakfıyla birlikte düzenlediğimiz Aşure etkinliğinde bugün aşuremizi yemek, inadına barış, inadına insan ve inadına sevgi demek için toplandık. Canlar iyi ki var. Bu kupa benim için sürpriz oldu. Daha önce, sporda çok kupa aldım ama belediye başkanı olarak ilk kez bir kupa alıyorum. Bunu tüm bürokratlarımız ve emekçi çalışanlarımız adına alıyorum” diye konuştu. Çetin, konuşmasında alanı dolduran vatandaşlara bir de müjde vererek; “Vakfa bağışladığımız 14000 metrekarelik arsanız hayırlı uğurlu olsun. Ama bu arsaya da, bir öğrenci yurdu bir de kreş yapıp açmak bizim boynumuzun borcu olsun” ifadelerini kullandı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, aşure kazanının başına geçerek, aşure karıştırdı ve pişen aşurelerden vatandaşlara ikram etti.

Güncel Haberler
3. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali Kasım’da  (9.10.2018)
Başkan Çetin Mevlana’yla seslendi:  (7.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLDUK  (5.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN ABLASI İÇİN MEVLİT OKUTTU  (4.10.2018)
BAŞKAN SONER ÇETİN'İN ACI GÜNÜ  (1.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: DÜNYA ÇOCUKLAR GÜLDÜKÇE GÜZEL  (25.9.2018)
Tiyotro içeriği için tıklayınız...  (25.9.2018)
YENİ ÖDEME NOKTASI  (18.9.2018)
ANKETLERDEN YİNE SONER ÇETİN ÇIKTI  (18.9.2018)
BAŞKAN ÇETİN ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİYLE ÇÖP TOPLADI  (16.9.2018)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ