ÇETİN 12 EYLÜL'ÜN SUNUCUSUNU UNUTMADI

                                                                                                                                    17 OCAK 2017

 

ÇETİN'DEN MESUT MERTCAN’A ZİYARET

 

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova Belediyesi’nin girişimleri sonucu, geçen yıl Adana Huzurevi’ne yerleştirilen TRT’nin ünlü spikerlerinden Mesut Mertcan’ı Huzurevinde ziyaret etti. Başkan Soner Çetin, “Adana’nın önemli bir değerine sahip çıkmak, boynumuzun borcu. Mesut Mertcan'ın her zaman yanındayız" dedi. Çetin'in ziyaretinde duygusal anlar yaşandı.

 

ÇETİN, MERTCAN'I UNUTMADI

Türkiye’nin iz bırakan, TRT’den yetişme ünlü ana haber sunucusu Mesut Mertcan yaşadığı rahatsızlık üzerine geçen ağustos ayında Çukurova İlçe Belediye Başkanı Soner Çetin’in talimatıyla Adana’ya getirtilerek, Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne yerleştirilmişti. Ayağa kalkmakta güçlük çeken Mertcan’ın talebi üzerine, Çukurova Belediyesi tarafından kendisine akülü araç verilmişti. Başkan Çetin, Adana Huzurevi'nde kalan Mesut Mertcan’ı ziyaret ederek hal hatır sordu, takdim ettiği bir buket çiçek ile Mertcan'ı mutlu etti.

 

SOHBET EDİP DERTLEŞTİLER

Sıcak ortamda geçen ziyarette, ünlü spiker Mesut Mertcan, kendisine çok iyi bakıldığını ve ziyaretçilerinin eksik olmadığını belirttikten sonra, Başkan Soner Çetin’le dertleşti. Ülke gündemiyle ilgili gelişmeleri Çetin ile değerlendiren Mertcan, "Ülkede yaşanan son olaylar beni mahvetti. Biz, bu ülkede huzur içinde yaşıyorduk. Türkiye'nin bu haline içim acıyor. Bu ülke, bunlara layık değil. Artık dayanamıyorum. Haberleri izlerken gözyaşlarımı tutamıyorum" dedi. Mesut Mertcan ile uzun süre sohbet eden Çetin, "Bizden yapmamızı arzu ettiğiniz bir şey varsa söyleyin, size sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Her zaman yanınızdayız" diyerek Mertcan'a veda etti.

Güncel Haberler
3. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali Kasım’da  (9.10.2018)
Başkan Çetin Mevlana’yla seslendi:  (7.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLDUK  (5.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN ABLASI İÇİN MEVLİT OKUTTU  (4.10.2018)
BAŞKAN SONER ÇETİN'İN ACI GÜNÜ  (1.10.2018)
BAŞKAN ÇETİN: DÜNYA ÇOCUKLAR GÜLDÜKÇE GÜZEL  (25.9.2018)
Tiyotro içeriği için tıklayınız...  (25.9.2018)
YENİ ÖDEME NOKTASI  (18.9.2018)
ANKETLERDEN YİNE SONER ÇETİN ÇIKTI  (18.9.2018)
BAŞKAN ÇETİN ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİYLE ÇÖP TOPLADI  (16.9.2018)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ