Çukurova’dan Türkiye’ye örnek proje

 

Çukurova’dan Türkiye’ye örnek proje

 

BULUNDUĞU YERDEN

HER EVE SAĞLAM 1 EV

 

  • Adana’da bugüne kadar bir defada yapılan en büyük yatırım olacak.
  • Her hak sahibine evinin karşılığında bir ev verilecek.
  • Evler bitinceye kadar kira ve taşınma yardımı yapılacak.
  • Belediye Evleri’nin adı halk oylamasıyla değiştirilecek.
  • Depreme dayanıklı ve kent estetiği gözetilerek evler yapılacak.

 

“Yeşil Ekonomi” ödülüne layık görülen Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında bilgi veren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yöre sakinlerine “Başka bir yerden değil, oturduğunuz bölgeden ve her eve karşılık çok daha sağlam ve yeşili, meydanı bol bir eviniz olacak” dedi.

 

DAHA BAŞLAMADAN ÖDÜL

 

Türkiye’nin tek parçada en büyük kentsel dönüşüm projesi, başlamak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayını beklerken projenin ayrıntıları da belli olmaya başladı. Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığını  (DABB) da üstlenen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 4 milyar liraya ulaşacak çok büyük bir yatırım yapılacağını, bunun Adana’ya bir defada yapılan en büyük yatırım olacağını söyledi. Çetin, “Daha kazmayı vurmadan Ekonomi Gazetecileri Derneği ve Artı 1 Televizyonu’nun Yeşil Ekonomi ödülüne layık görüldük” dedi.

 

KESİNLİKLE HER EVE 1 EV

 

Belediye Evleri’nde yaşayanların haklı soru ve endişelerini anlayışla karşıladığını belirten Başkan Soner Çetin, şu bilgileri verdi: “Her hak sahibine hakkı kadar, örneğin bir evi varsa kesinlikle bir ev, iki evi varsa iki ev verilecek. Bakanlıktan onay çıktıktan sonra hak sahipleriyle sözleşmeler imzalayacağız ve işlemler biter bitmez davul zurnayla yıkımlara başlayacağız. Peki, bu insanlar nerede oturacak, derseniz. Onu da düşündük, hiç merak etmeyin; hem kira hem de taşınma yardımı yapacağız.

 

ÖZEL KEBAPÇILAR SOKAĞI

 

Belediye Evleri adını halkın oyuyla değiştireceklerini de belirten DABB ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, altını önemle çizerek müjdeler de veriyor: Türkiye’ye örnek olacak öyle güzel ve özgün bir proje hazırladık ki bu bölgede Adana’yı anlatan Kebapçılar Sokağı, eğlence amaçlı Kafe Barlar Sokağı, Kültür Sokağı, Türkiye’nin en büyük Mücevher Merkezi yer alacak. Küçük büyük meydanlar, yeşil alanları çoğaltılmış örnek bir yaşam alanınız olacak.

 

KOMŞULAR DEĞİŞMEYECEK

 

Başkan Soner Çetin’in altını kalınca çizdiği bir diğer bilgi de şöyle: Benim ağzımdan çıkanların dışında söylenen hiçbir şeye inanmayın. Mesela bu proje ile öyle kaliteli bir yapılaşma olacak ki evlerinizin değeri en az yüzde 200-250 oranında artacak. Size aynı yerden ev vereceğiz, komşularınız değişmeyecek, yaşam kaliteniz değişecek. Bir aksilik olmazsa Çevre ve Şehircilik Bakanlığından bir ay kadar sonra onay gelecek ve Türkiye’nin depreme dayanıklı, estetiği yüksek, yaşanabilir en güzel semtini biz yapacağız.

 

 

Güncel Haberler
Yardım TIR’ını Başkan Soner Çetin uğurladı  (27.2.2020)
“Muhtarlarımızı vatandaşa mahcup etmeyeceğiz”  (20.2.2020)
Soner Çetin’den sanata destek  (18.2.2020)
Soner Çetin Çukurova’ya gözü gibi bakıyor  (14.1.2020)
“Adana’nın önü açıldı”  (13.1.2020)
Başkan Soner Çetin, 5 Ocak Kurtuluş Bayramını kutladı  (6.1.2020)
Adana iki bayramı birden kutlayacak  (30.12.2019)
Çukurova Belediyesi’nden 350 aileye gıda yardımı  (27.12.2019)
Yüzüncüyıl’a modern kapalı semt pazarı  (23.12.2019)
Başkan Soner Çetin, “Çanakkale Savaş Objeleri” sergisini açtı  (17.12.2019)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ