BAŞKAN SONER ÇETİN YAVRU KÖPEĞE EZİYETE İSYAN ETTİ

ÖMÜR GÖZLERİ BİR GERÇEĞİ HAYKIRDI: İNSANLIK ÖLÜYOR

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Sakarya’nın Sapanca ilçesinde ormanlık alanda patileri kesilmiş halde bulunan ve hayatını kaybeden yavru köpek için, “El kadar bir can, küçücük, kömür gibi gözleri ile dev gibi bir gerçeği haykırıyor; insanlık ölüyor. Bir savunmasız köpeğe bu vahşeti reva görenlere hukuk gereğini yapmalı. Ancak ne yazık ki yasalarımız bu konuda yetersiz. Derhal adım atılmalı. Her canlının yaşam hakkı korunmak zorundadır” dedi.

“YAŞANAN İNSANLIK DIŞI BİR OLAYDIR”

Türkiye’yi vahşete düşüren olaya Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin tepki gösterdi. Sakarya'nın Sapanca ilçesinde 4 ayağı kesilmiş halde bulunan yavru köpeğin vicdanları kanattığını ifade eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, El kadar bir can, küçücük, kömür gibi gözleri ile dev gibi bir gerçeği haykırıyor; insanlık ölüyor. Bir fotoğrafa ne kadar uzun bakılabilirse, o kadar uzun baktım. Bir fotoğrafa ne kadar üzülebilirse insan, o kadar üzüldüm. Canlılara iyi davranmak bir lütuf değil, insan olmanın asgari bir değeri olmalı. Bunu yapanlar en ağır biçimde cezalandırılmalı. Ne yazık ki yasalarımız bu konuda yetersiz. Mevcut yasaya göre bir hayvanı öldürmenin cezası kapalı alanda sigara içmeyle, gürültü yapmayla eşdeğer. Hayvanlara yapılan işkence ve kötü muamelenin önlenmesi için adımlar atılmalı, hayvana şiddet cezasız kalmamalıdır. Çünkü her canlının yaşam hakkı korunmak zorundadır. Biz de belediye olarak bu konunun takipçisi olacak, toplumun eğitilmesi ve yasal düzenleme ile can dostlarımızın da yaşamını güvence altına alacağız” dedi.

“CAN DOSTLARIMIZ İÇİN MÜCADELEYE DEVAMEDECEĞİZ”

Çukurova’ya Türkiye’nin en iyi barınaklarından birini yaptıklarını ve hayvan dostu bir belediye olduklarını aktaran Başkan Çetin, “Çukurova Belediyemizin yaptırdığı bakımevinde can dostlarımız bahçeli alanlarında sevgi ve özgürlük içinde yaşıyorlar. Sokak hayvanlarına düzenli gıda desteği veren, refüjlere su yalakları koyan, kedi evleri yapan, can dostlarımızın olduğu bir dünyanın daha güzel bir yer olduğuna inanan bir belediye olarak can dostlarımızın iyi bir yaşam sürmesi için tüm çabamızı ortaya koymaya devam edeceğiz. Can dostlarımız için mücadele etmeye devam edeceğiz. Hayat; tüm hayvanlarla ve doğayla birlikte güzel’” diye konuştu.

Güncel Haberler
“En yüksek asgari ücret Çukurova’da”  (22.2.2019)
Başkan Soner Çetin’den Şambayadı teşekkürü  (14.2.2019)
Soner Çetin, engelsiz şampiyonları Metin Şentürk ile buluşturdu  (14.2.2019)
‘ANINDA ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ’  (12.2.2019)
SONER ÇETİN PERSONELİNİN SAĞLIĞINI DA DÜŞÜNÜYOR  (8.2.2019)
ÇUKUROVA’DA YILIN İLK MECLİSİ YAPILDI  (4.2.2019)
BAŞKAN ÇETİN HALK GÜNÜ’NDE MÜJDEYİ VERDİ  (3.2.2019)
BAŞKAN ÇETİN HİZMET AÇILIŞLARINA DEVAM EDİYOR  (25.1.2019)
BAŞKAN SONER ÇETİN: GAZETECİLİK ÖZGÜRCE YAPILMALI  (10.1.2019)
BAŞKAN SONER ÇETİN’DEN 5 OCAK MESAJI  (5.1.2019)

 

ÇUKUROVA BELEDİYESİ