Çukurova’da taksiler dezenfekte edildi.

Çukurova’da taksiler dezenfekte edildi.

Çukurova Belediyesi, koronavirüsle mücadele kapsamında ilçede faaliyet gösteren taksileri ilaçla dezenfekte etti. Ayrıca belediye ekipleri taksi duraklarına giderek, buraları ilaçladı. Halk sağlığının korunmasıyla için adeta seferber olduklarını belirten Başkan Soner Çetin, “İnşallah bu sıkıntılı süreci elbirliği ile atlatacağız” dedi.

Çukurova’da tüm taksiler ilaçlanarak dezenfente edildi. Ayrıca ilçede bulunan tüm taksi durakları da ilaçlandı.

Çukurova Belediyesi’nin dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele kapsamındaki çalışmalarına taksiler de dahil edildi. Başkan Soner Çetin’in çağrısına olumlu cevap veren ilçede faaliyet gösteren taksiciler araçlarını belediye hizmet binası bahçesine getirdi. Çukurova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tüm taksileri ilaçlayarak dezenfekte etti.

Öte yandan ekipler Çukurova’daki tüm taksi duraklarını da tek tek gezerek ilaçladı. Taksiler ve duraklardaki dezenfekte çalışmalarının aralıksız sürdürüleceği belirtildi. Taksi durak başkanları ve taksici esnafı da yapılan çalışmadan dolayı Başkan Soner Çetin’e teşekkür etti.

HALKIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, tüm çalışmaların halkın sağlığının korunmasını amaçladığını belirterek, “Bu zor süreci elbirliği ile atlatacağımıza inanıyorum. Ekiplerimiz Çukurova’yı karış karış, sokak sokakdezenfekte ediyor. Biz görevimizin başındayız. Vatandaşlarımız da gerekmedikçe dışarı çıkmasınlar” dedi.

Taksici esnafının yaptığı iş gereği akşama kadar birçok kişiyle muhatap olduğunu kaydeden Başkan Soner Çetin, “Bu açıdan taksilerin ve durakların ilaçlanması çok önemli. Bu işlemi sıkıntı bitene kadar devam ettireceğiz. Bunu hem müşterilerin hem de taksicilerimizin sağlığı için yapıyoruz. Vatandaşlarımız da hijyen konusunda duyarlı olmayı sürdürsünler” şeklinde konuştu.

Faydalı Bağlantılar

Nöbetçi Eczaneler
Kent Rehberi
E-İmar
Faaliyet Raporları
Vergimi Nasıl Öderim?
Gülümseyin