Başkan Soner Çetin Alevi canlarla gönül gönüle

2021-08-24

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şube Başkanı Saim Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e ziyarette bulunarak, Hacıbektaş etkinliklerine katılımları ile ilgili kendilerine destek olduğu için teşekkür ettiler.

Başkan Soner Çetin, Alevi kuruluşlarıyla el ele gönül gönüle olduklarını ifade ederek, “Aleviler ülkemizde sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü temsil etmektedir. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı çok önemsediğimiz bir Alevi kuruluşu. Bildiğiniz gibi UNESCO 2021’i Hacı Bektaş Veli’yi anma yılı ilan etti. Bununla ilgili vakıfla birlikte çok önemli etkinlikler yaptık. Yıl boyu bu etkinlikler devam edecek. Bu etkinliklerin toplumumuzda sevgi, saygı ve hoşgörünün daha da gelişmesine katkıda bulunacaktır. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şube Başkanı Saim Yılmaz da, kendilerine verdiği her türlü destekten dolayı Başkan Soner Çetin’e teşekkür etti.

Çukurova Belediyesi ile birlikte birçok etkinliğe imza atmaktan mutluluk duyduğunu belirten Saim Yılmaz, “Sayın Başkanımız Soner Çetin’in katkılarıyla Hacıbektaş’ta yapılan etkinliklere katıldık. Eylül ayında aşure etkinliğimiz olacak. Aşure etkinliği ve diğer çalışmalarımızla ilgili Başkanımızla muhabbet etmeye geldik. Her zamanki gibi sıcak bir ilgiyle karşılaştık. Verdiği tüm destekler için Başkanımız Soner Çetin’e çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.