Başkan Soner Çetin çocukların sevincine ortak oldu

2021-08-09

Su oyun parkında çocuklar gönüllerince eğlendi ve sıcak Adana gününde serinledi, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, onların mutluluğuna ortak oldu.

Başkan Soner Çetin, Ercan Çetin Doğal Parkını ziyaret ederek, su oyun parkındaki çocuklarla sohbet etti ve onlara oyuncak hediye etti. Çocuklarla tek tek ilgilenen Başkan Soner Çetin, su oyun parkından memnun olup olmadıklarını sordu. Ailelerle de görüşen Başkan Soner Çetin, su oyun parkı uygulamasının Türkiye’de bir ilk olduğunu vurguladı.

Başkan Soner Çetin, “Türkiye’de ilk olan uygulamanın başka hiçbir yerde örneği yok. Adana gibi yazın sıcakların çok yaşandığı bir şehirde çocuklarımızın eğlenmeye serinlemeye ihtiyacı var. Her yıl binlerce çocuğumuza yüzme kursları düzenliyoruz. Çocuklarımız sulama kanallarında hayatını kaybetmesin istiyoruz, hem yüzme öğrensinler hem de serinlesinler. Su oyun parklarında çocuklarımızın böylesine eğlendiğini görmek bizim için mutluluk verici” dedi. 

Çukurova ilçesinde 5 su oyun parkı olduğunu ve talep gelmesi halinde yenilerini açacaklarını belirten Başkan Soner Çetin, “Çocukların çok beğendiği bir proje. Ailelerimiz de memnun. Burasının çok güzel bir park olduğunu düşünüyorum. Sabahları spor yapan gruplar oluyor. Çukurova ilçesine yakışan bir tesis. Nerede ihtiyaç varsa bu tesislerin yenilerini yapacağız. Bu anlayış diğer projelerimiz için de geçerli. Emekli dinlenme evleri, kreşler, kadın sohbet ve dayanışma evleri de örnek alınan projeler ve bunların da talep olduğunda sayısını artıracağız. Türkiye’ye örnek olan projelerimizin devamı talep halinde gelecek” şeklinde konuştu.