İşçiler Soner Çetin’i bağrına bastı

2021-08-19

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ziyaret ettiği Temizlik İşleri Şantiyesinde işçiler tarafından kurbanlar kesilerek karşılandı.

Geçirdiği rahatsızlığın ardından 5 gün evinde dinlenen Başkan Soner Çetin’in göreve dönüşünde yaptığı ilk iş Temizlik İşleri Şantiyesini ziyaret etmek oldu. Başkan Soner Çetin’i şantiyede bir sürpriz bekliyordu. Kurbanlar kesen işçiler, alkışlarla karşıladıkları Başkan Soner Çetin’e “geçmiş olsun” dileğinde bulundular.

Başkan Soner Çetin, güzel karşılama için teşekkür ettiği işçilerle öğle yemeği yedi. Burada işçilere hitap eden Başkan Soner Çetin, “Sizlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. Emekçi kardeşlerimin hakkı ödenmez. Bizler için çok önemlisiniz. Çünkü emeğin en yüce değer olduğuna inanan bir belediye başkanı olduğumu biliyorsunuz. Her zaman işçinin emekçinin yanında durduğumu, elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığımı biliyorsunuz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Başkan Soner Çetin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün bizi bir araya getiren olay ‘geçmiş olsun’ değil, ‘gözün aydın’ demeyi gerektiren bir olay. Çok şükür herhangi bir kriz geçirmedim. Mide ağrısıyla tedbir amaçlı hastaneye gittim. Orada anjiyo yapıldı damarın yüzde 95 kapalı olduğunu görünce doktor da ben de çok şaşırdık. Çünkü ben 3-4 saat tenis oynayan biriyim. Hiç belirti vermedi. Anjiyoda çıkınca stent takıldı. Ameliyata gerek kalmadı. Şimdi stresten uzak durmak lazım ama onu nasıl başaracağız bilmiyorum.

Genel Başkanımız da sağolsun tekrar aradı, geçmiş olsun demek için. Ona dedim ki ‘Sayın Genel Başkanım sizin istediğiniz belediye başkanlarının damarının tıkanmaması mümkün değil.’ Herkesin derdini dert edineceğiz, halkın yanından ayrılmayacağız. Ama maalesef Türk toplumu da dert yumağı, işsizlik almış başını gidiyor, ekonomi bozuk, gün geçmiyor ki bir felaket yaşanmasın. Her Halk Gününde benim damarım biraz daha tıkanmıştır. İnsanlar aş istiyor, iş istiyor. Bunların hep üzüntüsü damarları tıkıyor.”

Başkan Soner Çetin, “İnşallah daha güzel nedenlerle birlikte oluruz” ifadesini kullanarak, özveriyle çalıştığını belirttiği işçilere verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti.