Kılıçdaroğlu belediye başkanlarını dinledi

2020-12-24

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Akdeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi belediye başkanları ile video konferans yöntemiyle toplantı yaptı.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un da katıldığı toplantıda belediye başkanları yaptıkları hizmetleri anlattı, sorunlarını dile getirdi. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin toplantıda ilçede yapılan hizmetleri anlattı, kardeş belediye yerine birlik kardeşliği önerisinde bulundu.

Toplantı Seyit Torun’un açılış konuşması ile başladı. Seyit Torun, belediye başkanlarına özellikle AB hibelerinden nasıl yararlanacakları konusunda bilgiler aktardı. Seyit Torun’un konuşmasının ardından tüm belediye başkanlarına söz verildi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, konuşmasına Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ederek başladı. Başkan Soner Çetin, “Sayın Genel Başkanımız Adana’ya gelerek bizleri onurlandırdı. Toplu açılış ve temel atma törenine katılması bizi çok mutlu etti. Temelini attığımız projelerin yapımı hızla devam ediyor” dedi.

Pandemi ve ekonomik sorunlar gibi nedenleri bahane etmediklerini ve işlerini en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını belirten Başkan Soner Çetin, “Biz hizmet etmeye ve partimizin bayrağını en yükseğe çıkarmaya çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

Başkan Soner Çetin, kardeş belediye uygulamasının çok amacına ulaşmadığını belirterek, bunun yerine birlik kardeşliği önerisinde bulundu. Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği’nin önemli çalışmalar yaptığını ve belediyeler arasındaki dayanışmayı gerçekleştirdiğini anlatan Başkan Soner Çetin, Adana, Mersin ve Hatay Büyükşehir Belediyelerinin katılımı ile küçük belediyelerin sorunlarının daha rahat çözülebileceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başkan Soner Çetin’in önerisinin değerlendirileceğini ifade etti.

Toplantı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına hizmetlerinden dolayı teşekkürü ve önerileri ile tamamlandı.