Soner Çetin yine şeref kürsüsünde

2020-07-01

Yapılan komuoyu yoklamaları Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in şeref kürsüsündeki yerini koruduğunu gösteriyor. Daha önce değişik araştırma şirketleri tarafından yapılan anketlerde 7 kez Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı seçilen Başkan Soner Çetin, son olarak PİAR Araştırma Şirketi’nin çalışmasında yüzde 68,7’lik halk desteğiyle 3’üncü sırada yer aldı.

Türkiye’de belediye başkanlarına yönelik yapılan her araştırmada Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin mutlaka şeref kürsüsünde yer alıyor. Son olarak PİAR’ın yaptığı araştırmada Başkan Soner Çetin, yüzde 68,7 oranındaki vatandaş memnuniyeti ile 3’üncü sırada yer aldı.

Başkan Soner Çetin daha önce değişik şirketler tarafından yapılan çalışmalarda 7 kez Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı seçilmiş, 1 kez ikinci, bir kez de üçüncü olmuştu. Mart ayında SONAR araştırma sonuçlarını açıklamış ve Soner Çetin 76,5 oranla Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı seçilmişti. ORC ise Mayıs ayında bir araştırma sonucunu açıklamış ve Başkan Soner Çetin’in ikinci olduğunu duyurmuştu. Başkan Soner Çetin, son 6 yıllık dönemde yapılan 11 kamuoyu araştırmasının tümünde kürsüye çıkmayı başardı.

Geçtiğimiz günlerde PİAR yeni bir araştırma sonucunu açıkladı. Başkan Soner Çetin’e halk desteği buna göre yüzde 68,7 olarak belirtildi. Başkan Soner Çetin, PİAR’ın araştırmasında en başarılı belediye başkanları arasında 3’üncü olarak kendine yer buldu.

Başkan Soner Çetin, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yüzde 59 oy oranıyla yeniden Çukurova Belediye Başkanı seçilmiş ve Türkiye’de oyunu en çok artıran 3 belediye başkanından biri olmuştu.

Araştırma sonuçlarının kendisini şaşırtmadığını belirten Başkan Soner Çetin, “Seçimler 31 Mart 2019’da bitti. CHP’li olmaktan gurur duyuyorum ancak bir belediye başkanının hangi partili olursa olsun tüm vatandaşlara eşit ve adaletli hizmet vermesi gerektiğine inanıyorum. Bunun sonucu olarak yapılan araştırmalarda aldığımız oy oranının üzerinde bir halk desteğine sahip olduğumuzu görüyoruz. Bu beni çok mutlu ediyor ama omuzlarımızdaki sorumluluğu da artırıyor. Bunun bilincinde olarak daha çok çalışmak zorunda olduğumuzu görüyorum. Seçim sürecinde söz verdiğimiz tüm vaatleri yerine getireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” şeklinde konuştu.