Soner Çetin’den yeni yurt müjdesi

2021-09-21

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine yeni bir öğrenci yurdu yapılması için hemen çalışmalara başlanacağını açıkladı.
ÇALIŞMALAR HEMEN BAŞLAYACAK
Başkan Soner Çetin’in ziyaret ettiği Kemal Kılıçdaroğlu, “Çok güzel bir yurt yaptınız, elinize sağlık. Yurt sorunu çok önemli ve büyük ihtiyaç var. Belediyelerimize önemli görevler düşüyor. Sizden yeni bir yurt yapmanızı bekliyorum” dedi. Bunun üzerine Başkan Soner Çetin, “Bu konuda derhal çalışmalara başlıyoruz” ifadelerini kullandı.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaretinde Çukurova’ya yeni bir yurt müjdesi verdi.
Başkan Soner Çetin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu parti genel merkezini ziyaretinde Çukurova Belediyesi’nin çalışmaları, devam eden yatırımlar ve hayata geçirilmesi düşünülen projelerle ilgili bilgi verdi.
BELEDİYELERİMİZE GÜVENİYORUM
Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda geçen görüşmede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuyu bugünlerde gündemde olan üniversite öğrencilerinin yurt sorununa getirdi. CHP Lideri, “Barınma konusu öğrencilerin en önemli sorunlardan biri. Çukurova’ya çok güzel bir yurt yaptınız. Elinize sağlık. Sizden yeni bir yurt yapmanızı bekliyorum. Siz inandığım, güvendiğim bir belediye başkanısınız. Biz iktidara geldiğimizde yurt sorununu 1 yıl içinde çözeceğimizin sözünü verdik. Bu konuda belediyelerimize de önemli görev düşüyor” şeklinde konuştu.
HEMEN ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de bunun üzerine “derhal” diyerek hemen çalışmalara başlanacağını ifade etti. Adana’ya döner dönmez bu konuya öncelik vereceğini belirten Başkan Soner Çetin, yapılacak yeni yurdun da olabilecek en kısa sürede bitirileceğini ve öğrencilerin hizmetine sunulacağını kaydetti.
ATATÜRK ÖĞRENCİ EVLERİNE İLGİ BÜYÜK
Çukurova Belediyesi toplam 530 öğrenci kapasiteli yarısı kız yarısı erkek öğrenciler için iki yurt yapmıştı. Öğrenci yurdunun açılışı 28 Kasım 2020 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile toplu açılış ve temel atma töreninde gerçekleştirilmişti. Ancak pandemi nedeniyle üniversiteler uzaktan eğitim verdiği için yurt öğrenci kabul edememişti. Atatürk Öğrenci Evleri bu eğitim döneminde öğrenci kabulüne başladı ve büyük bir taleple karşılaştı.