Yüzüncüyıl Semt Pazarı tamamlanıyor

2020-10-04

Yüzüncüyıl Mahallesi’ndeki kapalı semt pazarı inşaatı bitme aşamasına geldi. Altında ücretsiz otoparkı bulunan Adana’nın en modern kapalı semt pazarının 31 Ekim’de toplu açılış töreni ile hizmete girmesi planlanıyor.


Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, kısa bir süre sonra hizmete girecek olan semt pazarında incelemelerde bulundu, pazarcı esnafı ile bir araya geldi. Her zaman esnafın yanında olduklarını belirten Başkan Soner Çetin, “İddia ediyorum Türkiye’de bizim kadar pazarcı esnafına değer veren ve
onları dinleyen bir başka belediye yoktur. Semt pazarlarıyla ilgili attığımız her adımda onları dinliyor ve önerilerini alıyoruz. Ayrıca yaptığımız hiçbir pazarda esnafımızdan katkı payı almadık, onlara yük getirmedik. Bundan sonra almayacağız” dedi.

Başkan Soner Çetin, Yüzüncüyıl Kapalı Semt Pazarının açılmasının ardından sırayla Adana Koop, Çetinkaya, ve Mavi Bulvar semt pazarlarının kapalı hale getirileceğini açıkladı. Bu pazarların yapımı sırasında da pazarcı esnafına yük getirilmeyeceğini kaydeden Başkan Soner Çetin, “Her zaman sizin yanınızdayız” ifadesini kullandı. Başkan Soner Çetin, Yüzüncüyıl Kapalı Semt Pazarının 31 Ekim’de birçok tesisle birlikte topla açılış töreni ile hizmete gireceğini açıkladı ve bu törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da davet ettiğini vurguladı.


Pazarcı esnafı da kendilerine verdiği destek ve gösterdiği yakınlıktan dolayı Başkan Soner Çetin’e teşekkür ederek, kendisini alkışlarla uğurladı.